banner6

Gündoğdu’dan kıdem tazminatı açıklaması

DİSK, kıdem tazminatının fona devri girişimine karşı Adana Büyükşehir, Seyhan, Çukurova Belediyeleri şantiyeleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresinde basın açıklamaları yaptı.

Gündoğdu’dan kıdem  tazminatı açıklaması

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - DİSK, kıdem tazminatının fona devri girişimine karşı Adana Büyükşehir, Seyhan, Çukurova Belediyeleri şantiyeleri ile Adana Su ve Kanalizasyon İdaresinde basın açıklamaları yaptı.

Seyhan Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünde yapılan basın açıklamasında konuşan DİSK Çukurova Bölge Temsilcisi ve Genel İş Adana Şube Başkanı Hüseyin Yaşar Gündoğdu, kıdem tazminatı ile ilgili konuşulacak tek konunun mevcut sistemin güçlendirilmesi olduğunu söyledi.   DİSK Başkanlar Kurulu olarak yaptıkları açıklamalarda tüm işçilere ve işçileri temsil eden diğer sendikalara da seslendiklerini ifade eden Gündoğdu, Kıdem tazminatının 90 yıllık kazanım olduğuna dikkat çekti. Kıdem tazminatının kalkması durumunda işten çıkarmaların kolaylaşacağından bahseden Gündoğdu,  Kıdem tazminatı verilmeyeceği için kimsenin güvenceli bir iş yaşamı olmayacağını belirtti.

Hüseyin Yaşar Gündoğdu, “Bunu meclise getirmeye kalkarlarsa biz de üretimden gelen gücümüzü kullanacağız ve tüm işyerlerinde iş bırakacağız.  Belediye şirket  işçilerine dair TİS sürecini başlattık. Bakanlıktan yetki geldiğinde burada taslak çalışmamızı yapıp belediyeye sunacağız. Bu konuda da önümüzdeki süreçte ortak mücadeleye devam edeceğiz” dedi.

Seyhan Belediyesi Park ve Bahçelerde DİSK Başkanlar Kurulunun açıklamasını İşyeri Baş temsilcisi Savaş Kartal okudu. Kartal, “Kıdem tazminatı ile ilgili konuşulacak tek şey, mevcut sistemin güçlendirilmesi, kuvvetlendirilmesi, bir gün bile çalışsa tüm işçilerin istifa hali dahil kıdem tazminatı alacağı bir düzenlemenin yapılması ve işverenler işçilere kıdem tazminatını vermediğinde devletin kanun hakimiyetini sağlamasıdır” ifadelerini kullandı.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER