banner6

Güney Seyhan hastanesine kavuşuyor

Güney Seyhan hastanesine kavuşuyor

ADANA (İLKHABER) - Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Adana ziyaretlerinde müjdesini verdiği Güney Seyhan 150 Yataklı Devlet Hastanesinin ihalesi Ankara’da gerçekleştirildi. Hastane yer tesliminden itibaren 2 yılda teslim edilecek.

Hastanenin ihalesi hakkında açıklamada bulunan Adana Valisi Mahmut Demirtaş, güçlü bir geleceğe ancak sağlıklı bir toplumla ulaşılabilir anlayışıyla son yıllarda ülke genelinde ve Adana’da devasa sağlık yatırımlarının gerçekleştirildiğini söyledi.

Yapılan bu yatırımlarla Adana’yı her alanda olduğu gibi sağlık sektöründe de geleceğin öncü kentlerinden biri yapmak için çalışmalara devam edeceklerini kaydeden Vali Demirtaş, Adana’nın sağlık zincirine yeni bir halka daha eklemenin mutluluğunu yaşadıklarını belirtti.

Sosyal devlet olmanın ve sağlıkta yaşanan değişimle dönüşümün yeni bir göstergesi olan Güney Seyhan 150 Yataklı Devlet Hastanesinin Adana’ya kazandırılmasına öncülük eden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a, Sağlık Bakanı Sayın Dr. Fahrettin Koca’ya ve Adana Milletvekillerine tüm Adanalılar adına teşekkür ettiğini dile getiren Vali Demirtaş; 100 yataklı Güney Yüreğir Hastanesinin de bir an evvel hayata geçirilmesi için yapılacak çalışmaların takipçisi olacaklarını sözlerine ekledi.

Güney Seyhan 150 Yataklı Devlet Hastanesi yer tesliminin ardından 2 yılda teslim edilecek.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2019, 12:07

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER