Haber böyle olur!

Mardin Valisi Yaman, Mardin’e gelen İçişleri Bakanı Soylu’nun haberini geniş kullanan İlkhaber ailesini kutladı:

Haber böyle olur!

MARDİN(İLKHABER) - Mardin Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi’nin organize ettiği “İftar yemeği” etkinliğinde Garnizon Komutanlığı,  şehit ve gazi aileleri ile 3 bin vatandaşa iftar yemeği verdi.

15 Temmuz  Demokrasi  ve Şehit Parkı’nda verilen iftar yemeğine Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, Tugay Komutanı Altan Er, eşi  Heves Er, Emniyet Müdürü  Hasan Onar, Büyükşehir Belediyesi  Genel Sekreteri Mustafa Ayhan, gazi ve şehitler dernekleri aileleriyle birlikte katıldı.

 Mardin Müftüsü Çiçek İsmail Çiçek, anne ve gençlik konusunda bir konuşma yaptı. Evlat büyütme ve önemini belirten konuşma sırasında Vali Yaman, konukların masalarını tek tek dolaşarak kendileriyle sohbet etti ve “Hayırlı olsun.” dedi.

 Mardin Tugay Komutanı’nın eşi  Heves Er, şehit ve gazi aileleri ile masalarında oturarak bir süre dertleşti. Bir şehidin  ailesi Er’e “Benim eşim terör örgütü PKK tarafından öldürüldü. Anam yok, çok üzülüyorum sahipsizlikten Benim annem olur musunuz?” diye sordu.  Bayan Heves de bu istekkarşısında çok duygulandı ve “Bana dünyayı verdiniz bu benim için bir şereftir, bir gururdur. Elbette evet.” yanıtını verdi ve bayanın manevi annesi oldu.

Mardin Tugay Tarafından verilen iftar yemeği nedeniyle Vali ve Büyükşehir belediyesi başkan vekili Mustafa Yaman Tugay Komutanı Altan Er günün anısına plaket verdi.

VALİDEN İLKHABER

GAZETESİ’NE TEŞEKKÜR

Bu arada geçtiğimiz gün Mardin’e gelen İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun demecini İlkhaber Gazetesi’nde gören Vali Yaman, haberi tetkik ettikten sonra, ”İşte haber böyle olur.” Diye övgü yağdırdı ve temsilcimiz Adnan Avuka’yı ve emeği geçen İlkhaber ailesini kutladı.

Güncelleme Tarihi: 07 Haziran 2017, 14:20

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2