Hain darbe girişimi kınandı

Hain darbe girişimi kınandı

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı tarafından 15 Temmuz hain darbe girişimi yıl dönümü nedeniyle basın açıklaması yaptı.

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı’nda yapılan basın açıklamasını İl Başkanı Selver Kaplan okudu. Kaplan, ABD emperyalizminin, uzun yıllardan beri Türk Ordusunun, Türk Polisinin,  Türk Yargısının içinde örgütlenen FETÖ terör örgütü faaliyeti yürüttüğünü belirtti.

 15 Temmuz 2016 akşamı ABD’nin talimatıyla Türk Devletini parçalamak, Türk Milletini bölmek amacıyla  harekete geçen FETÖ Terör Örgütü’nün darbe yapma teşebbüsünde bulunduğunu hatırlatan Kaplan, “Ancak Türk Silahlı Kuvvetleri,Türk Polisi ve Türk Milleti 251 şehit vererek darbeyi  bastırmıştır. Demokrasi ve Birlik kazanmıştır. 15 Temmuz darbe girişiminin ilk saatlerinde ilk açıklamayı yapan Genel Başkanımız Sayın Doğu Perinçek ;“ Bu  ABD – FETÖ darbe girişimidir, başarı şansı yoktur, Türk Ordusu, Türk Polisi, Türk Milleti birlikte bu darbeyi bastıracaktır “ sözleriyle hiç bir gücün açıklamaya cesaret edemediği darbenin niteliğinin  ABD – FETÖ darbesi olduğunu ilan etmiş, tüm milli güçleri cesaretlendirmiş, Orduyu ve milleti göreve davet ederek darbe girişiminin başarısız olmasında önderlik etmiştir.” dedi.

 15 Temmuz’un Türk Devletinin ve Türk Milletinin tarihsel olarak ABD ve onun yandaşlarıyla   stratejik ortaklık dönemini kapattığını kaydeden Kaplan, “Vatan Partisi’nin FETÖ ve PKK’ ya karşı uzun bir mücadele tarihi vardır. Bu mücadeleler sonucunda FETÖ’nün ve PKK’nın ABD’nin 5.kolu olduğunu Türk Milletinin bilincine çıkarmıştır. Partimiz tüm zorluklara rağmen, tarihi süreçte mücadelelerden çelikleşerek başarıyla çıkmıştır. Artık ABD patentli iktidarların devri bitmiştir. Umudunu ABD’ye bağlayanlar ülke yönetiminde söz sahibi olamayacaklardır. Türk Devleti, Türk Milleti başı dik, tam bağımsız, onurlu devlet ve millet olarak yönünü Asya’ya dönerek artık hiçbir gücün değiştiremeyeceği rotaya girmiştir. S 400’lerin alınması, ülkemize gelmesi bunun ilk adımıdır. Tüm milli güçlerimizle ABD güdümlü FETÖ terör örgütü ve ABD’nin kara gücüm dediği PKK’ya karşı daha net daha kararlı mücadele sözü veriyor, halkımızı birlikte mücadeleye davet ediyoruz. Bu mücadele Türk Milletine tarihsel görevimizdir.” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2