banner6

Halat faciası

Çatı tamiratı için vincin sepetine binen 6 işçi, halatın kopmasından dolayı 10 metreden yere çakıldı, 3 işçi feci halde can verdi

Halat faciası

  

ADANA (İHA) - Adana'da çatı tamiratı yapmak için vincin sepetine binen 6 işçiden 3’ü halatın kopması sonucu 10 metreden yere çakılarak hayatını kaybetti, 3 işçi ise ağır yaralandı.
Edinilen bilgiye göre, Adana Organize Sanayi Bölgesi'nde bir gübre fabrikasında işçiler Murat Gümüş, Cengiz Kutlam, Halil Aslan, Latif Kaya, Fehmi Kaya ve Mustafa Gümüş çatı tamiratına başladı. Vincin sepetine binen 6 işçi çatıya çıktı. Öğle saatlerinde ise işçiler öğle yemeği için mola vererek sepete binip aşağı inmeye başladı. Bu sırada, 2 kişilik olduğu ileri sürülen sepete 6 kişi bindiği için halat kopunca işçiler, 10 metre yükseklikten yere çakıldı. Diğer işçiler olayı görerek sağlık ekiplerine haber verildi. Olay yerine gelen sağlık ekipleri, Murat Gümüş ve Cengiz Kutlam'ın öldüğünü belirledi. Halil Aslan, Latif Kaya, Fehmi Kaya ve Mustafa Gümüş ise ambulanslarla hastanelere kaldırıldı. 4 yaralının da durumunun ağır olduğu öğrenildi.
AĞIR YARALI ÖLDÜ

Bu arada hastanede yapılan müdahalelere karşın ağır yaralı olan Mustafa Gümüş de yaşamını yitirdi. Diğer yaralıların tedavilerinin sürdüğü belirtildi.

 

Polis, olayla ilgili araştırma yapıyor.

Güncelleme Tarihi: 20 Temmuz 2017, 14:41

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER