Hangi satrancı oynarsanız oynayın, başaramazsınız

İçişleri Bakanı Soylu, Mardin’den Türkiye’yi bölmek isteyen ve terörü destekleyen dış güçlere mesaj gönderdi:

Hangi satrancı oynarsanız  oynayın, başaramazsınız

Hangi satrancı oynarsanız

oynayın, başaramazsınız

 

Adnan AVUKA

MARDİN(İLKHABER) – İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Türkiye Cumhuriyeti’nin terör belasıyla mücadelesini kararlılıkla sürdürdüğünü ifade ederek, “Terör örgütü kendi kanında boğulacaktır. Dış güçler üzerimizde istediği satrancı oynasın.” dedi.   

Bakan Soylu, bazı incelemelerde bulunmak amacıyla medeniyetlerin buluştuğu il Mardin’e geldi.  Soylu’yu havaalanında Vali ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman ve eşi Gülseren  Yaman  ile Mardin üst düzey yöneticileri tarafından  çiçeklerle karşılandı.   Yukarı Mardin’e çıkan  bakan ve beraberindeki heyet Kasım  Tuğmaner camisinde ikinci namazını kıldı. Bir süre önce Süryani  Mahir  Pektaş’ın(14) vefatı nedeniyle Kırklar Kilisesi’ne giden bakan ve beraberindeki heyet Mardin Diyarbakır Metropoliti Saliba Özmen ve Kırklar Kilisesi Başpapazı Gabriel Akyüz ve Süryani cemaati tarafından karşılandı daha sonra çarşıda halkla sohbet eden ve görüşmelerde bulunan bakan ve vali daha sonra   kaldığı otele geçerek  istirahat etti. Otelden çıkan bakan  ve beraberindeki heyet  15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler  Parkı’nda Valilik ve Büyükşehir Belediyesi tarafından 8.’si düzenlenen iftara katılan ve büyük ilgi gören Bakan  “Bana gösterilen ilgiyi hayatım boyunca unutmam mümkün değildir.“ dedi.

 

İftarda Vali Yaman’ın eşi Gülseren Yaman, kızı Elif Yaman, AK Parti Mardin Milletvekilli  Orhan Miroğlu, Ceyda Bölünmez Çankırı, 22. Dönem Mardin Milletvekili Süleyman Bölünmez, Mardin Tugay Komutanı Altan Er, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, protokol üyeleri ve 4 bin civarında vatandaş katıldı. İftarda barış ve kardeşlik mesajları verildi.

“KENTİMİZ GELİŞİYOR GÜZELLEŞİYOR”

İftarda açılış konuşmasını  yapan Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı vekili  Mustafa Yaman yaptı. Mardin’de birçok şeyin değiştiğini ve güzelliklerin yaşandığının altını çizen Yaman, “Mübarek Ramazan Ayının gelmesiyle 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanı’nda hemşehrilerimiz ile bir araya geliyoruz. Bugün de yoğun mesailerine rağmen İçişleri Bakanımız  Sayın Süleyman Soylu iftarımıza misafir oldu. Bu nedenle kendilerine teşekkür ediyoruz.  Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu, devletimiz ve hükümetimizin inisiyatifiyle yerel yönetim görevini devraldık. Bizler bu görevi yerine getirmek için elimizden gelenin fazlasını yapmaktayız. Kentimizde sosyal projelerde çığır açtık. 32 sosyal projemizle örnek çalışmalar yapıyoruz. Bunun yanında yatırım sezonunun başlamasıyla hemşerilerimize her anlamda hizmet etmek için projelerimizi hazırladık. Belediyemizi tüm bütçesini şehrimiz için harcıyoruz. Kentimizde kırsal mahallelerimiz de dahil, yollarından taziye evlerine, parklarından sosyal yaşam alanlarına kadar rekor  düzeyde çalışmalar gerçekleştireceğiz.” dedi.

“7 DÜVELE GÜCÜMÜZÜ

GÖSTERİYORUZ”                       

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ise Türkiye’nin birlik ve beraberliğinin dünyaya korku saldığına vurgu yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

“Burada hepimiz aynı sofranın etrafında oturuyoruz. Türkiye’nin çeşitli yerlerinden insanlar aynı ekmeği, aynı yemeği paylaşıyorsa bizim en büyük gücümüz budur. Dünyada birilerinin hazmedemediği kıskandığı ve tarumar etmek istediği kuvvetimiz de budur.  Bunu çok iyi korumak ve çok iyi devam ettirmek önemlidir. Bu millet bin yıldır bu topraklarda bir arada yaşayıp, ayakta kalmışsa ve yedi düvele karşı gücünü göstermişse bu kardeşliğin gücüyle başarmıştır. Bu ülkeyi terörle ve ekonomik saldırılarla diz çöktürmek isteyenlerin  bu sofralardan hiçbir nasibi olmamıştır, kendi kurdukları tuzağa düşeceklerdir, kendi kanlarında boğulacaklardır.

“10 BİN KARDEŞİMİZ

OPERASYONDA”

Güvenlik güçlerimiz huzur ve güven için mücadelesini büyük bir kararlılıkla sürdürüyor. Bugün 10 bin kardeşimiz Lice’de operasyon yapıyor. Tüm güvenlik güçlerimiz ile Bingöl kırsalından Lice’ye, Hani’ye ve Kocaköy’e huzurumuz ve zenginliğimiz için mücadele etmekteyiz. Ülkemiz teröre karşı tam bir teyakkuz halindedir. Kim bizim üzerimizde hangi oyunu çevirirse çevirsin, kim silahları verirse versin, üzerimizde istedikleri satrancı oynasınlar asla başaramayacaklar.  Bu milletin bileğini kimse bükemeyecektir. Zengin ve özgür bir ülke olmanın yanında dünyanın 10 büyük devletinden birisi olacağız. Etrafımızdaki tüm coğrafyaya huzur ve kardeşlik getireceğiz.”

 Konuşma ve iftardan önce  Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi  Başkan Vekili Mustafa Yaman eşi Gülseren Yaman, yemeğin sponsorluğunu yapan iş adamı Abdullah Yiğit  ve bazı STK kadınları iftara gelenlerin masalarını dolaşarak “Hayırlı iftarlar” dileğinde bulundu. Daha sonra Bakan, vali ve milletvekilleri yine masalardaki vatandaşlarla görüşerek kendileriylekısa kısa sohbet etti, hayırlı Ramazanlar dileğinde bulundu. Bakan iftardan sonra Mardin il Emniyet Müdürlüğü Özel Hareket ve Çevik Kuvvetleri bulundukları birliklerinde ziyaret etti. Kendisini karşılayan İl Emniyet Müdürü Hasan Onar’dan bilgi alan Bakan Soylu, çay içtikten sonra  tarihi Kasımiye Medresesi’nde  Taravvih   namazını kıldı.

Bakan Soylu daha sonra Midyat’a hareket etti.

 

 

Güncelleme Tarihi: 04 Haziran 2017, 15:21

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2