banner6

Hasta ve yakınlarına sıcak çorba ikramı

Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından devlet hastanesine sabahın erken saatlerinde sıra alabilmek için gelen vatandaşlara sabah sıcak çorba ikram ediliyor.

Hasta ve yakınlarına sıcak çorba ikramı

  ADNAN AVUKA

MARDİN(İLKHABER)-  Mardin Büyükşehir Belediyesi tarafından devlet hastanesine sabahın erken saatlerinde  sıra alabilmek için gelen vatandaşlara sabah sıcak çorba ikram ediliyor. Her sabah hastanelere tedavi için gelen binlerce hasta ve hasta yakınına hastane bahçesinde sıcak çorba ile ekmek ikram ediliyor.

Mezopotamya ovasının bereketli kırmızı toprağında yetiştirilen ve dünyada büyük isim yapan “Kırmızı mercimek” ten yapılan çorba ikramından hasta ve hasta yakınları çok memnun kalıyor. Erken saatlerde evden çıkarken kahvaltı yapmaya vakit bulamadıklarını, belediyenin böyle bir hizmetle vatandaşın gönlünü kazandığını belirten hasta ve yakınları, “Bir tas çorba gibi görünüyor ama o sıcak sıcak sadece midemizi değil kalbimizi de ısıtıyor. Bizi bizden başka düşünenlerin de olduğunu hissettiriyor. Bu çok güzel bir duygu. Bunu düşünen, hazırlayan, dağıtan herkese teşekkür ederiz” diyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER