Havadan, karadan ve sudan uyarılar yapılıyor

Yeni tip Korona virüs (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında Adana polisi havadan, karadan ve sudan uygulamalarını sürdürüyor.

Havadan, karadan ve  sudan uyarılar yapılıyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Yeni tip Korona virüs (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında Adana polisi havadan, karadan ve sudan uygulamalarını sürdürüyor.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü toplumun huzuru ve sağlığı konusundaki çalışmalarını gece gündüz demeden sürdürmeye devam ediyor. Kentin giriş çıkışlarında nöbetlerini aralıksız sürdüren ekipler, yeni Tip Korona virüs salgınını engellemek için alınan tedbirler kapsamında şehrin giriş ve çıkış noktalarındaki uygulamalarda tek tek vatandaşların ateşleri ölçülüp, seyahat edilirken alınması gereken tedbirler anlatıyor. Yapılan uygulamada araçların içerisinde bulunan yolculara da bilgiler veren ekipler, vatandaşların virüsten korunması için nelere uymaları gerektiğini anlatıyor.

YOLCU KAPASİTELERİ

Kentin giriş çıkışlarının yanı sıra kent içerisinde gerçekleşen toplu taşıma hizmetlerinde kullanılan araçları da durdurarak, araçların  yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul etmeleri konusunda uygulama yapan ekipler, sürücüleri ve yolcuları bu konuda uyarıyor. 

HELİKOPTERLİ UYARI

Yeni tip Korona virüs (Kovid-19) mücadele tedbirleri kapsamında polis havadan, karadan ve sudan "evde kal" uyarısı da yapan ekipler, kent üzerinde helikopter ile gezerek uyarılar yaptı. Polis, helikopterden "Kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için evde kal, emniyette kal." anonsuyla uyarılarda bulundu. Cadde, sokak ve parklarda da polis araçlarından vatandaşların evde kalması için anonslar yapıldı.

BOTLARLA DA ANOS YAPILDI

Anonslar sadece havadan ve karadan gerçekleşmedi. Göl kıyısında gezenleri de polis botlarından yapılan anonslarla uyardı. Sualtı Grup Amirliği ekipleri botla Seyhan Baraj Gölü kıyısında gezerek "Kendi sağlığınız ve toplum sağlığı için evde kal, emniyette kal." çağrısında bulundu.

7-24 GÖREV BAŞINDALAR

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, havadan, karadan ve sudan vatandaşların sağlığı için 7-24 görevlerinin başında olacakları belirtildi.  Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, dünyada olduğu gibi ülkemizde de insan hayatı açısından son derece tehlikeli olan yeni tip Koronavirüs (Covid­19) salgını nedeniyle can kaybı ve vaka sayısı artmaya devam ettiği belirtildi. Covid­19 salgınında en temel risk unsuru virüsün bulaşıcılığının yüksek hızlı olması nedeniyle vatandaşların toplu olarak bulunduğu mekanlar alanlar olduğu ifade edilen açıklamada şu ifadelere yer verildi;

YOLCU OTURMA ŞEKLİ

“Bu tedbirler çerçevesinde şehir içi toplu taşıma araçları, araç ruhsatında belirtilen yolcu taşıma kapasitesinin yüzde 50’si oranında yolcu kabul etmeleri, araç içerisindeki yolcuların oturma şekli mümkün olduğunca yan yana olanlarda bir koltuk boş, arka sıradakilerin öndekinin çaprazı ve aynı sırada olanlarda bir koridor, diğeri cam kenarı gibi yolcuların birbirleriyle temasını engelleyecek şekilde sosyal mesafenin korunmasının sağlanması ile virüsün bulaşıcılığını büyük ölçüde engellenmesi sağlanabilecektir.

ZAFER AKTAŞ’IN TALİMATI

İl Emniyet Müdürümüz Sayın Zafer Aktaş’ın talimatları doğrultusunda Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekiplerince şehir içi yolcu taşımacılığı yapan minibüs ve otobüsler şehrin ana arterleri ile toplu taşıma araçlarının yoğun bulunduğu güzergahlarda gerekli denetimler yapılarak yüzde 50 doluluk oranına ve doğru oturma pozisyonlarına uyulup uyulmadığı kontrol edilmiştir.

UYARILAR DEVAM EDECEK

Denetimlerde şoförlere yasal sorumlulukları hatırlatılarak, araç içerisinde yolcu konumundaki vatandaşlarımıza ellerinden geldiğince dışarı çıkmamaları zorunlu hallerde çıkmaları ve toplu taşımaları kullanmaları durumunda araç içerisinde hangi pozisyonda oturmaları gerektiği ile ilgili bilgilendirme çalışmaları yapılmıştır. Müdürlüğümüzce Koronavirüs (Covid­19) salgın riski bitene kadar vatandaşlarımıza uyarılarda bulunulmaya devam edilecektir.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2