banner6

Hayalet kent Adana

Adana’da öğlen saatlerinde 40 derecelere kadar çıkan hava sıcaklığına neminde eklenmesi ile bunaltıcı hava etkisini gösterdi.

Hayalet kent Adana

Hayalet kent Adana

BAYRAM BULUT / ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana’da öğlen saatlerinde 40 derecelere kadar çıkan hava sıcaklığına neminde eklenmesi ile bunaltıcı hava etkisini gösterdi. Vatandaşlar uzmanların uyarılarına uyarak öğlen saatlerinde dışarı çıkmadı. Boş yollar nedeniyle Adana hayalet kente döndü.

Bunaltıcı hava sıcaklıkları yurt genelinde devam ediyor. Adana’da aşırı hava sıcaklığı nedeniyle hafta sonları denizlere, yaylara giden vatandaşların yanı sıra kentte kalan vatandaşlarda uzmanların saat 11:00 ila 16:00 saatleri arasında sokağa çıkmaması uyarılarına uydu. Hafta sonunda etkisiyle Pazar günü caddeler ve sokaklar adeta hayalet kentte döndü.

KLİMALI SERİNLİK

İşi olmayan vatandaşlar evlerinde klima ve benzeri serinleme cihazlarını kullanarak serinledi. Dışarıya çıkmak zorunda olanlar ise, gölgelik alanları kullanarak gidecekleri yerleri gitmeyi denedi. Sosyal medya kullanıcıları ise, fotoshop aracılığı ile sıcaklık üzerine esprili fotoğraflar paylaştı.

SICAKLIK SOSYAL MEDYAYA YANSIDI

Kimileri, sıcakta motosiklet üzerinde şemsi şemsiye açan fotoğraflar paylaşırken, kimileri ise şehrin içerisine yerleştirilmiş devasa klima fotoğraflarını komik yazılarla yayınladı. Bazı kişiler ise Tarihi Taş köprü üzerine ev bir fön makinesi figörü yerleştirerek “Adana’nın şu anki sıcaklığı” şeklinde sözler yazarak sosyal medyada yer aldı.

Güncelleme Tarihi: 09 Temmuz 2017, 17:11

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER