banner6

Hayırsever Üçgül son yolculuğuna uğurlandı

Adana’nın tanınmış hayırseverlerinden olan ve Cumhurbaşkanı tarafından onur ödülüyle onurlandırılan Zeynel Abidin Üçgül(86), tedavi gördüğü Balcalı Hastanesi’nde kurtarılamadı ve hakkın rahmetine kavuştu.

Hayırsever Üçgül son  yolculuğuna uğurlandı

Hayırsever Üçgül son

yolculuğuna uğurlandı

 

 

 

 

ADANA(İLKHABER) – Adana’nın tanınmış hayırseverlerinden olan ve Cumhurbaşkanı tarafından onur ödülüyle onurlandırılan Zeynel Abidin Üçgül(86), tedavi gördüğü Balcalı Hastanesi’nde kurtarılamadı ve hakkın rahmetine kavuştu.

Adana’da cami, okul, kuran kursu, Turgut Özal Bulvarı’nda Zeynel Abidin Üçgül camisi, Tekir’de Zeynel Abidin Üçgül camisi, Ceyhan’da İmam Hatip lisesi yine Ceyhan’da oğlu Şaban Üçgül adına Sağlık Meslek Lisesi’ne öncülük yapan, Adana’da bir çok caminin Kur’an kursunun açılmasında katkısı olan, eğitimde dar gelirli öğrencilere eğitim desteği veren, yetim ve ihtiyaç sahibi ailelere bizzat destek veren kentin hayırsever öncülerinden Cumhurbaşkanlığı onur ödülü alan hayır öncüsü Zeynel Abidin Üçgül’ün vefatı Adana’da büyük bir üzüntü yarattı. 

Üçgül’ün cenazesi yaptırdığı Zeynel Abidin Üçgül camisine getirildi ve burada emekli Müftü Mehmet Barış tarafından cenaze namazı kıldırıldı. Buradaki törenin ardından Üçgül’ün cenazesi Ceyhan Merkez camisinde  ikindi namazına müteakip Tekir’de yaptırdığı caminin imamı tarafından kılınan cenaze namazı sonrası Ceyhan Asri Mezarlığı’nda son yolculuğuna uğurlandı.

Cenaze törenine eşi Perihan Üçgül, evlatları Şaban, Mustafa, Kadir,  yakınları, Adana vali yardımcıları, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, Ticaret Odası, Sanayi Odası, sivil toplum temsilcileri, Diyanet personeli, bürokratlar, sanayici ve iş adamları, şehir içi ve şehir dışından gelen dost ve yakınları katıldı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 30 Temmuz 2017, 16:10

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER