banner8

Hayvan Hakları Çalışma Grubu kuruldu

Adana Kent Konseyi bünyesinde ‘Hayvan Hakları Çalışma Grubu’ kuruldu.

Hayvan Hakları Çalışma Grubu kuruldu

ADANA (İLKHABER) - Adana Kent Konseyi bünyesinde  ‘Hayvan Hakları Çalışma Grubu’ kuruldu.


Uzun zamandır süren çalışmalar ve araştırmalar sonrası Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan başkanlığında yapılan toplantıda; Adana ili ve ilçelerinde yaşanan sokak hayvanları sorunu masaya yatırıldı ve buna yönelik yapılacak çalışmalar tartışıldı.

İstişare toplantısında sokak hayvanlarının kısırlaştırılması, tedavileri ve hızla artan sokak hayvanı nüfusunun önlenebilmesi konusunda ivedi olarak çalışmalar başlatılması kararlaştırıldı.

Çalışma grubu içerisinde pek çok STK Temsilcisi, Kamu Kurumu Temsilcileri ve Hayvan Hakları Savunucusu yer alıyor. Yapılan istişare toplantısı sonrasında Hayvan Hakları Çalışma Grubu’ başkanlığına ve sözcülüğüne Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım seçildi.

İstişare toplantısı sonrası bir açıklama yapan Kent Konseyi Genel Sekreteri Ekrem Aslan  şunları söyledi:

“Adana, hayvanların yaşam hakkı konusunda duyarlılık yaratan çalışmalara imza atan bir ilimiz. İlimizin en önemli sorunlarından birisi olan sokak hayvanları konusunda çözüme yönelik çalışmalar yapacak deneyimli bir çalışma grubu oluşturduk. Çalışma grubumuzun ortaya koyduğu çok önemli projeler var. Kısa zaman içerisinde bu projeleri hayata geçirmek önceliğimiz olacaktır. Kent Konseyimiz bünyesinde kurulan Çalışma Grubunun hayırlı uğurlu olmasını diliyor ve çalışmalarda yer alan tüm STK Temsilcisi ve hayvan hakları savunucusu arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2018, 12:52

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner11

banner2