banner6

Hayvan severler isyanda

Ülke genelinde eşgüdümlü olarak gerçekleşen “Hayvanların yaşam hakkına saygı” basın açıklaması etkinliği Adana Atatürk Parkında; Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri ve hayvan severlerin katılımı ile gerçekleşti.

Hayvan severler isyanda

Hayvan severler isyanda

 

ADANA – (İLKHABER) - Ülke genelinde eşgüdümlü olarak gerçekleşen “Hayvanların yaşam hakkına saygı” basın açıklaması etkinliği Adana Atatürk Parkında; Sivil Toplum kuruluşu temsilcileri ve hayvan severlerin katılımı ile gerçekleşti.

 

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği; Hayvanların Yaşam Hakkı Konfederasyonu, Doğayı ve Hayvanları Koruma Derneği, Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu, Adana Veteriner Hekimler Odası, Seyhan Kent Konseyi ve onlarca hayvan severin katıldığı Basın açıklamasında, ülke genelinde yaşanan hayvan hakları ihlallerine son verilmesi istendi.

 

5199 sayılı hayvanları koruma kanununda yapılacak değişikliklerle ilgili hükümete taleplerini ileten hayvan severler; hayvana kötü muamele ve şiddete hapis cezasının getirilmesi için yasal düzenlemeler yapılması gerektiğini dile getirdi.

 

Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği Başkanı Metin Yıldırım, Hayvanların Yaşam Hakkı Konfederasyonu Başkanı Nesrin Çıtırık, Adana Barosu Hayvan Hakları Komisyonu Üyesi Ali Mert Kara Kılçık, Adana Veteriner Hekimler Odası Başkanı Nihat Köse ve Seyhan kent Konseyi Başkanı Haşmet Biçer birer konuşma yaparak; Mecliste üzerinde çalışma yapılan yasada;  hayvanların yaşam hakkına öncelik verilmesini istedi.

 

Güncelleme Tarihi: 03 Temmuz 2017, 11:21

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER