banner6

Hayvanlara karşı suç işleyen 11 kişiye adli işlem

Adana’da 2021 yılının ilk 6 ayında hayvanlara karşı işlenen suçlar kapsamında 11 kişiye adli işlem yapıldı.

Hayvanlara karşı suç işleyen 11 kişiye adli işlem

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da 2021 yılının ilk 6 ayında hayvanlara karşı işlenen suçlar kapsamında 11 kişiye adli işlem yapıldı.

Hayvanlara karşı ülke genelinde artan şiddet, tecavüz vakaları devam ederken bu suçlarla mücadele de kararlılıkla devam ediyor. Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Asayiş Şube Müdürlüğü Çevre, Doğa ve Hayvan Koruma Büro Amirliği tarafından 2021 yılının ilk 6 ayında hayvanlara karşı işlenen suçlar kapsamında 11 kişiye adli işlem yapıldı.

123 BİN 470 TÜRK LİRASI İDARİ PARA CEZASI

Ocak Ayı ile Haziran ayını kapsayan çalışmalarda 7 adet sahipli ev hayvanlarına karşı işlenen suçlar ve 4 adet hayvanlara karşı hayasızca hareketler olmak üzere 11 kişiye  adli işlem uygulandı. Bu kişilere 5199 Sayısı Hayvan Koruma Kanunu ile ilgili  maddeleri/bentleri  gereğince  yapılan 52 idari işlemde 123 Bin 470 Türk Lirası idari para cezası uygulandı.

YASAKLI KÖPEKLER YAKALANDI

Ayrıca 5 adet sahipli, 42 adet sahipsiz olmak üzere 47 adet tehlikeli yasaklı ırk olan Pitbull Terrier ve Dogo Argentino cinsi köpek muhafaza altına alındı. Muhafaza altına alınan bu köpekler Büyükşehir Belediyesi Hayvan Barınağına götürülerek belediye görevlilerine teslim edildi. Çalışmaların devam ettiği öğrenildi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER