banner6

Hayvanseverler 400 köpeğin akıbetini sordu  

Adana’nın Pozantı ilçesinde 400 köpeğin kaybolduğunu iddia eden hayvanseverler Adana Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak eylem yaptı. Pozantı’da kaybolduğu iddia edilen 400 köpeğin akıbetini soran hayvanseverler, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile de görüşüp kısırlaştırmaların artmasını talep etti.

Hayvanseverler 400  köpeğin akıbetini sordu  

M.Emin AKÇAY/ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER) -  Adana’nın Pozantı ilçesinde 400 köpeğin kaybolduğunu iddia eden hayvanseverler Adana Büyükşehir Belediyesi önünde toplanarak eylem yaptı. Pozantı’da kaybolduğu iddia edilen 400 köpeğin akıbetini soran hayvanseverler, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ile de görüşüp kısırlaştırmaların artmasını talep etti.  

Adana Büyükşehir Belediyesi önünde toplanan Hayvanların Yaşam Hakları Konfederasyonu (HAYKONFED), Kimsesiz Hayvanları ve Doğayı Koruma Derneği (KİHAYKO), Hayvanların Yaşam Hakları Federasyonu (UHAFED) üyeleri ile çok sayıda hayvansever 400 köpeğin akıbetinin ne olduğunu sordu.

  Grup adına açıklama yapan KİHAYKO Yönetim Kurulu Başkanı Metin Yıldırım, masum hayvanların bir gecede toplanarak yok edildiğini iddia ederek, “400 taneden fazla sayıda ki bu köpekleri toplayanların masum hayvanları itlaf ettiğini, ya da kurda kuşa yem etmek için ıssız dağlara attıklarını düşünüyoruz. Hayvanseverlerin kendi olanakları ile baktığı 400 taneden fazla masum hayvanın yok edilmesi vahşettir. İnsanlık dışı bir uygulamadır. Bu yapılan vahşice girişimlerin arkasında belediye kurumlarının olduğunu düşünüyoruz. Normal vatandaşın bir gecede 400 tane köpeği toplayarak yok etmesi mümkün değildir. Maalesef zaman zaman bazı belediyelerin böylesi insanlık ve kanun dışı uygulamalarına şahit oluyoruz. Pozantı’da sakaklarda yaşayan ve insanlara zararı olmayan 400 masu köpeğimizin katilleri ivedilikle ortaya çıkarılmalıdır. Bu kanunsuz katliamın sorumluları yargı önünde bunun hesabını vermelidir. Hayvan Hakkı Savunucuları ve hayvanseverler Devletin ilgili kurumlarından katliam yapan canilerin bir an önce bulunması için gerekli soruşturmanın başlatılmasını talep ediyoruz” diye konuştu.

  Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar'da hayvanseverleri dinledi. Hayvanseverler Başkan Karalar'dan kısırlaştırmaların artmasını talep etti.

  Ayrıca hayvanseverler belediyenin hayvanlar için dağıttığı mamanın çok kalitesiz olduğunu ve değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

  Başkan Zeydan Karalar da ilgililere gerekli talimatları vereceğini belirtti.    

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER