banner6

Hedefimiz ihmal edilen yöreler

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Göller ve Horzum yaylalarında vatandaşlara su sıkıntılarını çözdüklerini ve çalışmalara ara vermediklerine dikkat çekti:

Hedefimiz ihmal edilen yöreler

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kültür, sanat ve sağlık hizmetlerini bir arada sunduğu Büyükşehir Yollarda etkinliği Kozan ilçesinin Göller ve Horzum yaylalarını şenlendirdi. Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek de Anadolu ezgilerinin Toroslarda yankılandığı kutlamalarda hemşehrilerinin coşkusunu paylaştı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün başkomutanlığındaki hizmet ordusunun 40 yıldır kuraklık çeken Göller bölgesindeki 80 köyü dağları delerek, suya kavuşturduğun vurgulayan Akyürek, “Vatanını yürekten seven, al bayrağına gönülden bağlı, güzel insanlara hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.
“SAHİLLERDEN YAYLARARA ÜÇÜ BİR ARADA HİZMET”
Adana Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın koordinesinde yürütülen Büyükşehir Yollarda etkinliği, Pozantı, Yumurtalık ve Karataş’ın ardından Kozan’ın gözde yaylaları Göller ve Horzum’da yaşayan Adanalıları coşturdu. Adana Büyükşehir Belediyesi Sanat TIR’ı, sağlık otobüsü, gezici kütüphane ve gezici dijital mamografi cihazı ile onbinlerce yaylacı, eğlence, kültür ve sağlık hizmetinden bir arada yararlandı.
“40 YILDIR KURAKLIK ÇEKEN GÖLLER SUYA KAVUŞTU”
Adana Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Ramazan Akyürek, Göller Yaylası’ndaki kutlamada hemşehrilerinin coşkusuna ortak oldu. Şenlik meydanını dolduran vatandaşlara Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü’nün selamını ileten Akyürek, doğal güzelliklerle bezeli Göller yöresindeki 80 köyün su sıkıntısına özverili çalışmalarla son verdiklerini anımsattı. 40 yıldır kuraklık çeken Göller’i dağları delerek suya kavuşturduklarını vurgulayan Akyürek, “Yüreği Çukurova kadar sıcak, başı Toroslar kadar dik, kalbi Göller kadar geniş, vatanını yürekten seven, al bayrağına gönülden bağlı insanlarına hizmet etmekten büyük mutluluk duyuyoruz” diye konuştu.
“ÖNCELİĞİMİZ GÖLLER GİBİ YILLARDIR İHMAL EDİLMİŞ YÖRELER OLACAK”
Adana Büyükşehir Belediyesi’nin 14 bin 720 kilometrekare alanda, 2 milyon 300 bin nüfusa hizmet ürettiğini kaydeden Akyürek, “Hizmet ordusunun başkomutanı Hüseyin Sözlü ve ekibi olarak hizmet maratonumuzu sürdürürken, en çok da
Torosların dağ köylerinde, yaylalarında hayatın zorluklarına göğüs geren, bu memlekete sevdalı vatandaşlarımızın yüzünü güldüren hizmetlerden mutluluk duyuyoruz. Sizlerden aldığımız güçle bundan sonraki dönemlerde de önceliğimiz Göller gibi yıllardır ihmal edilmiş yöreler olacaktır” ifadelerini kullandı.
Akyürek’in konuşmasını coşkuyla alkışlayan yaylacılar, Adana Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı sanatçılarının seslendirdiği türküler ve şarkılarla eğlenip, halk oyunları ekibiyle birlikte halaylar çekerek kutlama yaptı.

 

 

 

Güncelleme Tarihi: 31 Temmuz 2017, 15:35

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER