banner6

Hem güneşin tadını çıkarttılar, hem bilgilendirildiler

Güneşli havanın tadını çıkartmak isteyen vatandaşlar park ve bahçelere gitmeyi tercih etti. Polis ekipleri bu alanlara giderek, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşları bilgilendirdi.

Hem güneşin tadını çıkarttılar, hem bilgilendirildiler

Bayram BULUT

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Güneşli havanın tadını çıkartmak isteyen vatandaşlar park ve bahçelere gitmeyi tercih etti. Polis ekipleri bu alanlara giderek, koronavirüs salgını nedeniyle vatandaşları bilgilendirdi.

Kış ayının gelmesi ile Adana’da havalar soğudu. Gündüz saatlerinde güneşli havanın tadını çıkartmak isteyen vatandaşlar parklara ve bahçelere akın etti. Çocukları ile birlikte parklara gelerek dolaşan aileler, gençler, yaşlılar güneşin tadını çıkarttı. Park ve bahçelere giden birçok kişinin sosyal mesafe kuralına uydukları ve koruyucu maske taktıkları görüldü.

YASAKLAR

Ancak bu kurallara riayet etmeyerek sosyal mesafe kuralını hiçe sayanlarda oldu. Yaşanan bu durum park ve bahçelerin yanı sıra çarşı merkezinde de objektiflerimize yansıdı. Yasak olmasına rağmen, sigara içenler ve maskesini çenesinin altına indirenlerde oldu.

POLİS EKİPLERİ GÖREV BAŞINDAYDI

Adana Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri parklarda, bahçelerde ve çarşı merkezinde koronavirüse karşı vatandaşları uyararak, broşürler dağıttı.  Ekipler vatandaşları virüs salgını konusunda detaylı olarak bilgilendirdi.

BİLGİLER VERİLDİ

Ekipler ayrıca, koronavirüs bilgilendirmelerinin yanı sıra, hırsızlık, dolandırıcılık, yankesicilik ve benzeri suçlar ile ilgili bilgilendirici broşür dağıtımı yaptı. Vatandaşlar havanın soğuk olduğunu ve güneşli havada çocuklarıyla birlikte dolaştıklarını anlatarak, “Virüs salgını nedeniyle fazla sosyalleşemiyoruz. Sıkıldığımız için havanında güneşli olmasını fırsat bilerek, parka geliyoruz ve dolaşıyoruz” ifadeleri kullandılar

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42