banner6

Hem yayalar hem sürücüler bilgilendirildi

Taşıt yolunu kullanan yayalara, ‘5 Adımda Güvenli Trafik Kuralları’, sürücülere ise ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz, Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın’ konularında bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Hem yayalar hem  sürücüler bilgilendirildi

İbrahim Baysal

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)- Taşıt yolunu kullanan yayalara, ‘5 Adımda Güvenli Trafik Kuralları’, sürücülere ise ‘Yayalar Kırmızı Çizgimiz, Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın’ konularında bilgilendirme çalışmaları yapıldı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından yayalara ve sürücülere yönelik bilgilendirme çalışmaları yapıldı. Kentin farklı noktalarında yapılan uygulamalarda yaya geçitlerini kullanan yayalar tek tek durduruldu. Yayalar kendilerini durdurarak bilgilendiren trafik polislerini can kulağıyla dinledi. Yayalar, ellerindeki bilgilendirme broşürlerini de yayalara dağıttı.

MADDELERİ TEK TEK ANLATTILAR

‘Yayalar İçin 5 Adımda Güvenli Trafik’ konulu bilgilendirme çalışmalarında trafik polisleri yayalara, “Trafik Işıklarını Takip Et, Kaldırımları Kullan, Görünür Ol, Trafik Işıklarına Uy, Yaya Geçitlerini Kullan, Dikkatini Yola Ver” maddeleri hakkında da bilgiler aktardı.

YAYALARDAN TEŞEKKÜR

YAYALARDAN TEŞEKKÜR

Yayalar trafik polislerinin bu önemli çalışmalarından ötürü teşekkür etti. Yaya olarak trafikte güvenlikleri için bu 5 adıma uyacaklarını söyleyen vatandaşlar, uymayanları da uyaracaklarını aktardı. Yayalar yapılan uyarılardan sonra sürücülerin bir bölümünün kendilerine artık yol verdiklerini, ancak kurallara uymayarak yayalara yol vermeyen sürücülerinde olduğunu aktardı.

SÜRÜCÜLERDE DURDURULDU

Yolda seyreden motosiklet sürücüleri ile araç sürücüleri de durduruldu. Yaya geçidinde durdurulan bir motosiklet sürücüsüne broşür veren ekipler, yaya geçitlerinde yayalara yol verilmesi ve korularla uyulması konusunu anlattı. Araç sürücülerine de tek tek bilgilendirmeler yapan polisler sürücüleri yayalara öncelik verilmesi ve trafik kurallarına uyulması noktasında uyardı.

Adana İl Emniyet Müdürlüğü’nden yapılan bilgilendirme paylaşımında ise şu ifadelere yer verildi;

“Taşıt yolunu kullanan yayalara 5 Adımda Güvenli Trafik Kuralları, sürücülere ise Yayalar Kırmızı Çizgimiz, Öncelik Yayanın Öncelik Hayatın etkinliği kapsamında bilgilendirme çalışması yapılmıştır.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER