banner6

Hepimizin görevi kente hizmettir

Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Sözlü, kente yeni kazandırılan hizmetleri değerlendirdi:

Hepimizin görevi kente hizmettir

Hepimizin görevi kente hizmettir

 

ADANA(İLKHABER) - Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, belediye olarak Adana’ya yeni kazandırılan ve genel idare tarafından gerçekleştirilen yeni yatırımlar hakkında yaptığı değerlendirme de “Memleketimize hizmet aşkımız ilk günkü heyecanla devam ediyor.” dedi.

DEV PROJELERİMİZLE KENTİN GELECEĞİNİ PLANLIYORUZ

Adana genelinde bugüne kadar birçok alanda yepyeni hizmetleri gerçekleştirmenin yanında bakanlıkların yaptığı hizmetlerde destek çıkarak Adana’nın gelişimi ve güzelleşmesi konusunda hiçbir fedakarlıktan kaçınmadıklarını belirten Sözlü, şunları söyledi:

“Adana’nın belirlediğimiz hizmet önceliklerine göre planlama yaptık. Bu planlama dâhilinde hizmetlerimizi peş peşe gerçekleştiriyoruz.  14 bin 270 kilometrekarelik hizmet alanımızda ve 7 bin kilometrelik yol ağımızda ihtiyaçların giderilmesi konusunda azami gayret gösteriyoruz. Kentin kırsalına ve merkezinde 120 adet köprü menfez ve binlerce kilometre yol yapımı dışında kentin geleceği ile ilgili yepyeni projeleri hayata geçirmenin uğraşı içerisindeyiz.  Şehrimizde susuz yerleşim yeri bırakmamak için binlerce km. içme suyu şebekesi ve kırsal kalkınma hizmetlerimizi gerçekleştirirken siyasi taassup içerisinde olmadık ve bundan sonraki hizmetlerimizde de olmayacağız. Hangi bölgemizin hizmet bazında acil durumu varsa o bölgeye öncelik tanıma konusundaki duruşumuzdan taviz vermeyeceğiz.”

BAKAN ÇELİK VE DAĞLI’YA

TEŞEKKÜR SARI’YA SİTEM

Adana’ya hizmet heyecanı taşıyan tüm siyasilerle kol kola olmaktan asla imtina etmeyeceğini, bu ulvi amaç için çaba sarf eden seçilmiş ve atanmış değerli kişilerle işbirliği yapmaktan memnun olacağını belirten Başkan Sözlü, sözlerini şöyle tamamladı:

“Kentimizin sorunlarına duyarlı bir yaklaşım gösteren öncelikle AB Bakanı Sayın Ömer Çelik, iktidara mensup başta Adana milletvekili Sayın Tamer Dağlı ve diğer milletvekillerine Adana’nın hizmet alması konusundaki gayretlerinden dolayı teşekkür ediyorum. Ayrıca  her zaman yanımızda olan Genel Başkan Yardımcımız Mevlüt Karakaya ve  değerli milletvekillerimize, CHP’li milletvekillerimize müteşekkirim. Mevcut Çevre ve Şehircilik Bakanımız  Sayın Özhaseki bizlere sıcak ilgi gösterirken eski bakan Adana milletvekili Demet Sarı, ne yazık ki tek derdimiz olan Adana’ya hizmet heyecanımızı  düşürmeye yönelik birtakım tavırlar içerisinde olduğunu görmek bizi üzmüştür. Bir Adana milletvekilinin Bakan olduktan sonra öncelikle seçildiği yere hizmet akışını hızlandırmayı düşünmesi ve bu konuda gayret göstermesi gerekirken Sayın Sarı, hiç bilemediğimiz nedenlerden dolayı hizmetlerimize köstek olmuştur. Bu nedenle sitemliyim.”

 

Güncelleme Tarihi: 23 Temmuz 2017, 16:57

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER