banner6

“Herkesin bir dikili ağacı olsun

Mardin Cumhuriyet Başsavcısı vatandaşlara çağrı yatı

“Herkesin bir dikili ağacı olsun

ADNAN AVUKA 

MARDİN (İLKHABER)- Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan’ın 11 Kasım’da başlatacağı   “11 Milyon ağaç  toprakla buluşacak” kampanyası Mardin’den de destek gördü. Mardin Cumhuriyet Başsavcılığı adliye kapısında vatandaşlara fidan dağıtarak, etkinliğe katılmalarını istedi.

 Burada bir açıklama yapan Cumhuriyet Başsavcısı  Ahmet Bektaş“ Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın tüm Türkiye’de eşzamanlı olarak başlatacağı 11 Kasım  2019 günü 11 milyon ağaç dikme seferberliğini biz Mardin Cumhuriyet başsavcılığı olarak destekliyoruz ve ağaç dağıtım ve dikimlerine de katılıyoruz.

Ağaç dikmek kadar sevap bir şey olamaz. Çünkü ağacın yeşermesi, büyümesi ülke ekonomisine katkı sunduğu gibi insanların yaşam kalitesini de yükseltir.   Şöyle ki,  temiz havanın insan sağlığına ne kadar faydalı olduğunu düşünmek gerekir.

 Ağacı dikerken de dikkat edilmesi gereken hususlar vardır.   Çünkü bu ağacın da yaşama hakkı vardır.

Yeni doğan bebek nasıl ki günden güne büyüyüp delikanlı bir duruma geliyorsa, ağaç da büyüyerek topluma fayda sağlıyor. Onun için ağacımızı  dikerken  ona öz evladımız gibi bakmalıyız. Suyunu vermeli bakımını yapmalıyız” dedi.

                                                                                   

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42