“Hizmete karşı değiliz ama mağduruz”

Adana’da yol ortasında açılan devasa büyüklükte ki Yağmur Suyu Toplama hattının açık bırakılması görenleri korkutuyor.

“Hizmete karşı değiliz ama mağduruz”


ÖZEL HABER

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da yol ortasında açılan devasa büyüklükte ki Yağmur Suyu Toplama hattının açık bırakılması görenleri korkutuyor. Esnaflar, hizmete karşı olmadıklarını belirterek, “Hizmete karşı değiliz ama mağduruz. Çalışmanın bir an evvel bitmesini istiyoruz” dediler.

Adana Su ve Kanalizasyon İdaresi tarafından Adana’nın Çukurova İlçesi Güzel Yalı Mahallesi’nde Yağmur Suyu Toplama hattı çalışmaları sürüyor. Ancak Güzel Yalı Mahallesi 81075 sokak üzerinde açılan devasa büyüklükteki Yağmur Suyu Toplama hattına ait delik görenleri korkutuyor. Mahalle sakinleri ve esnaflar oldukça derin olan ve sokağın neredeyse enlemesine tamamını kaplayan bu hattın üzerinin kapatılmasını istiyor.

ÖYLECE BIRAKILDI

Özellikle esnaflar açılan bu hattın öylece bırakıldığını ve bu nedenle insanların inşaat görüntüsünde olan bu alana gelmedikleri ve iş yapamadıklarını savunuyor. Esnaflardan Nuh Oruç kendisinin iş yapamaz duruma geldiğini söyledi. Hat açılırken işyerinin üzerinde bulunan evlerinde zarar meydana geldiğini ve durumu bildirdiklerini ve evlerinin yaptıracak ödeneği aldıklarını belirten Oruç, kendilerinin şimdi tek isteklerinin bu açılan hattın üzerinin bir an evvel kapatılması olduğunu dile getirdi.

25 TEMMUZDA AÇILDI

ASKİ tarafından yağmur suyu toplama alanı olarak hattın açıldığına dikkat çeken Oruç, “Burası ayın 25’inde başladı. 25 Temmuzda ASKİ Yağmur Suyu Toplanması için çukur açıldı.  Beton döküldü ancak bu şekilde bırakıldı. Burası benim dükkanımın önü. Kocaman bir çukur dükkanın önünde olduğu için artık iş yapamaz hale geldim. Durumu bildirmeme rağmen bu gün yarın kapatacağız dediler. Ancak bir türlü hattın üzeri kapatılmadı.” dedi.

MÜŞTERİM KALMADI

Alanın şantiye gibi olmasından dolayı artık iş yapamaz duruma geldiğini ifade eden Oruç, “Ben kıraathane işletiyorum.  Ancak görüyorsunuz bir tane bile müşterim kalmadı. Toz toprak diye kimse gelmiyor artık buraya. İş yapamaz duruma geldim. İşyerimi devredeyim dedim. Kimse bu halde olduğu için yanaşmadı bile. Telefonlarımıza artık kimse cevap vermiyor. Malzeme bekledikleri söyleniyor. Tamamda benim ne suçum var.” diye konuştu.

KAPANSIN BU ALAN

Tüm esnafların konudan dolayı şikayetçi olduklarını hatırlatan Oruç, “Perişan haldeyiz. Buradan çocuklar okula gidiyor. İnsanlar çocuklarının yanında gidip gelmek zorunda kalıyor. Yani düşen ölür denecek kadar derinliği var bu çukurun görüyorsunuz. Biz sadece bu çukurun kapatılmasını istiyoruz. Tüm esnaflar mağdur. Artık ne geliyorsa gelsin de kapansın bu alan.”şeklinde konuştu.

DİLEKÇELER VERDİK

Biz hizmete karşı değiliz yapılsın tabiî ki. Biz her türlü hizmetin her zaman yanındayız. Her hafta aradığımda 1 haftaya biter diyorlar. Ama bir haftanın sonu gelmiyor. Dilekçe verdik. Ama yinede bir şey olmadı. Dilekçeler avukatımda. Valiliğe Belediyeye, ASKİ’ye dilekçe verdik buranın bir an evvel tamamlanması için” ifadelerini kullandı.

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2018, 13:47

emre


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2