“Hükümete desteğimiz sürecek”

Adana’da 1071 Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nde konuşan Bahçeli, hükümeti terör ve dış politikada desteklediklerini belirtti.

“Hükümete desteğimiz sürecek”

 

Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) - MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana’nın Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96.Yıl Dönümünde, Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan 1071 hizmetin temel atma ve açılış törenine katıldı. Törende yaptığı konuşmada terör ve Kudüs sorununa değinen Bahçeli, “Yerinde ve isabetle, Sayın Cumhurbaşkanı’nın dönem başkanı sıfatıyla çağırısından sonra İslam İşbirliği Teşkilatı olağanüstü zirvesi İstanbul’da toplanmış, nihai olarak ABD'nin kararı kınanmış, Doğu Kudüs Filistin'in başkenti olarak tanınmıştır.” dedi.

Toplu açılış öncesi sanatçı Mustafa Yıldızdoğan konser verdi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin Bahçeli’nin de katılımıyla düzenlediği 1071 Toplu Açılış ve Temel Atma Töreni’nin açış konuşmasını yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, kentteki köy ve mahallelere uzun yollar, sulama sistemleri, hayvancılık kalkınma projeleri yaptıklarını anlattı.

Adana’da 3089 hizmeti açtıklarını ancak bu rakamın abartılı sanılabileceğini aktaran Sözlü, katalog ve sosyal medya alanlarında bu projeleri tüm detaylarıyla ortaya koyduklarını bildirdi. Pozantı, Karaisalı, İmamoğlu, Kozan, Feke, Saimbeyli, Tufanbeyli belediyelerinin hizmetlerinin de bu rakama dahil olduğunu dile getiren Sözlü, kentte yapımı devam eden Devlet Bahçeli Köprüsü ile Alparslan Türkeş Bulvarı’ndaki viyadüğün trafiği rahatlatacağını söyledi.

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin sorumluluk alanının 30 Mart 2014 yılından sonra 15 ilçesinin de hizmet alanına girdiğini belirten Sözlü sözlerini şöyle sürdürdü;

“Yaklaşık 14 bin kilometre karelik alan Büyükşehir’imizin hizmet bölgesi oldu. Üç büyük mezarlık görev alanımızdayken, bugün 15 ilçesinde 1800 mezarlığa hizmet etmeye başladık.

Belediyecilik anlayışımız MHP lideri Bahçeli’nin rehberlik ettiği, Atatürk’ümüz, gazi ve şehitlerimizin emaneti olan cumhuriyet kazanımlarını birinci öncelik haline getirip şehrimize ve halkımıza hizmet ederken, kendi milli manevi değerlerini yücelten bir anlayıştır. 

“TEK BİR FETÖCÜ ARAMIZDAN ÇIKMADI”

15 Temmuz’da sizin darbe girişimine karşı tavrınızı talimat bildik ve darbeye karşı iktidar partisinin il binasında halkımızla birlikte direndik. Üç dönem Ceyhan Belediye başkanlığı görevim dahil toplam 19 yılda 5 binin üzerinde arkadaşımızı memurluk gibi pozisyonlarda istihdam ettim. Birçok arkadaşımızı müdür, daire başkanı olarak istihdam ettim.

15 Temmuz gibi zamanda FETÖ’cülerin her yere sızdığı yerde, sizin uyarınızla, rehberliğinizle yanlıştan kurtulduk, yanılmadık, tek bir FETÖ’cü çıkmadı aramızda. Her zaman geleceği gördünüz. Ufkunuzla bizi aydınlattınız. Anlaşılması bazen zaman alsa da hep haklı çıktınız. Onun için sizinle, sizin liderliğinizde görevi 19 yılı tamamlayarak geride bıraktım onun için başı dik duruyoruz.

Tamamlandığında bölgede oluşan trafik yükünü hafifletecek ve Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kendi öz kaynaklarıyla yapımını sürdürdüğü ve bittiğinde 100 bin aracın geçeceği, liderimiz Devlet Bahçeli’nin adını verdiğimiz köprümüz Adana’nın şeref madalyası olacak. İstanbul’daki köprüler paralı olduğu halde Devlet Bahçesi Köprüsü bedava olacak.”

Ardından kürsüye çıkan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Adana’nın tarihi önemine değindi. Açılışı yapılan 1071 esere değinen Bahçeli;

“Adana tarih, Adana vatan, Adana bayrak ve şuurdur. Adanalılar yiğit, gözü pek, dost canlısı ve temiz vicdanlıdır. Her Adanalı Türkiye sevdalısıdır. Açılışını yapacağımız 1071 hizmet hayırlı olsun. 1071 Malazgirt destanı, bu toprakları yurt edişimizin miladıdır.  Açılışını yaptığımız 1071 eser ise MHP’nin bu topraklara karşı vefa ve gönül borcunun saygı değer bir ifasıdır” dedi.

Darbe girişimi hakkında da konuşan Bahçeli sözlerinin devamında şöyle konuştu;

“Eli kanlı terör örgütlerine karşı verilen mücadelede en çok toprağa düşen yine Adanalı evlatlarımızdır. Muhterem hemşerilerim; Adana milli mücadelenin kalesidir. Biz Adanalıyık bici yer, şalgam içerik. Ama Türk ve Türkiye düşmanlarının elinden bal olsa yemeyiz, şerbet olsa içmeyiz.

15 temmuz FETÖ darbe ve işgal teşebbüsüne karşı tarihi duruşunuz milli hafızalardadır. 96 yıl önce emperyalizmi kovalayan yüksek inanmışlık 15 Temmuz’da emperyalizmin din kisvesine dönüşen maşalarına da hadlerini bildirmiştir.

Adana'yı kıskananlara tavsiyem; hadlerini bilmeleridir. MHP verdiği sözü tutar, bugüne kadar tutmuştur. Bazı odakları görüyorsunuz; kıskanıyorlar. İlle de bir eksik bulmak için kuyrukta bekliyorlar ancak başaramayacaklar. Arkamıza baka baka değil, geleceğin huzur dolu Türkiye'sini inşa etmek için üzerimize ne düşüyorsa yaptık, yapmaya devam edeceğiz. Hiçbir nifak, kumpas, fesat MHP'yi durduramayacaktır. Diyelim ki durdurmayı denediler, biliniz ki imanımızla çiğner bütün oyunları bozarız.

Küresel senaryolara sığınan CHP, HDP, İP, FETÖ, PKK VE bir kısım siyasi, 2019 ayarlı çıkarcı koalisyonu milli birlik ve kardeşlik ruhunu sarsamayacak, beka ve diriliş mücadelesini sakatlamayacaktır. Güvence Adana’dır, güvence Türk milletidir.

Bugünkü zaman sürecinde hem ülkemizde, hem de komşu coğrafyalarda olağanüstü gelişmeler yaşanmaktadır. Barış ve istikrarı yeniden tesis etmek için çabalayanlarla, savaş ve kaosu hakim kılmak isteyenler adeta çatışmaktadır. Bölgede huzur ve refahı yakalamak isteyen ülkelerin karşısında dış müdahalelerle kriz ve karışıklıklar çıkarmaya çalışan küresel güçlerin varlığı alenileşmiştir.

Suriye ve Irak’ta var olan otorite boşluğunu fırsat bilen İŞİD bitme noktasına gelmiştir. Ne var ki PKK, PYD terör örgütü Amerika’nın himayesinde Suriye’nin yaklaşık dörtte birini işgal etmiştir.

Güney sınırlarımız boyunca dengeler öylesine sarsılmıştır ki Türkiye açıkça tehdit edilmekte. Terör örgütleri zehir saçmaktadır. Kandil’in yanında bilhassa Afrin, Cezire, Kobani, Tel Abyad, Mumbiç insanlık düşmanlarının denetim ve kontrolündedir. Vatan topraklarının çevresinde tek bir terör örgütünün varlığına asla izin verilmemelidir. Teröristler neredeyse oraya girilmeli, taş üstünde taş, baş üstünde baş bırakılmamalıdır. Öncelikle ve süratle Afrin mutlaka temizlenmelidir. Sınırlarımızın dibinde korsan ve terör devleti kurulmasına en küçük göz yumma hali felaketimize neden olacaktır. Haine merhamet olmaz. Haine acıma hiç olmaz. Türkiye’ye saldıranlar doğduklarına pişman edilmelidir. Bekamızın muhafazasında başka çare yoktur.

Mesele ülke güvenliğinin sağlam esaslara bağlama meselesidir. Türkiye Cumhuriyeti bağımsız ve egemen bir devlettir. Yıkım ve çöküşü için açıktan ve örtülü hangi ülke veya örgütler plan yapıyorsa bu kapsamda kimler faal halindeyse gereken sert cevabı almaları mecburidir. FETÖ ve PKK’nın kökünün kazınması 2018’de ana hedeflerden birisidir.

 

 

ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyarak yeni bir kriz çıkarmıştır. Yerinde ve isabetle, Sayın Cumhurbaşkanı’nın dönem başkanı sıfatıyla çağırısından sonra İslam İşbirliği Teşkilatı olağanüstü zirvesi İstanbul’da toplanmış, nihai olarak ABD'nin kararı kınanmış, Doğu Kudüs Filistin'in başkenti olarak tanınmıştır.

Bunun ardından, Birleşmiş Milletler zeminine Türkiye ve Mısır öncülüğünde Kudüs konusu taşınmış ve İstanbul'da alınan kararlar Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi'ne sunulmuştur. Güvenlik Konseyi’nde ABD'nin aksi yönde oy vermesinin ardından bu kez Genel Kurul'a sunulan karar dünya siyasi tarihi açısından büyük öneme sahip bir sonuç doğurmuştur. Buna göre ezici bir çoğunlukla 128 ülke ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak görme kararının yanlış ve kabul edilemez olduğunu hep birlikte ilan etmişlerdir.

ABD ve İsrail yalnızlığa mahkum edilmiştir. Siyonizm ağır bir yara almıştır. Şunu hiç kimse unutmasın, Kudüs İslam’dır, Kudüs Miraç’tır, Kudüs Müslümanların manevi yuvasıdır. ABD-İsrail ortaklığı, İslam’ın izini Kudüs’ten silemeyecek, Harem-i Şerif’in iffetine, asırları aşıp gelen manevi emanetine leke süremeyeceklerdir. Buna 1,5 milyarlık İslam aleminin yanı sıra, insan ve inanç haklarına saygı duyan beşeri vicdan asla geçit vermeyecektir. Ve de Filistin davası, mazlumların sadası yok sayılamayacaktır.

İran’da hayat pahalılığı ve işsizlik gerekçe gösterilerek başlayan toplumsal olaylar sonrasında şiddet yoğunlaşarak rejim protestolarına, dümen kırmıştır. İran’ın birliği savunulmalı, komşuluk ilişkilerinin gereği yapılmalıdır. İran Türklüğünün, bozguncularının ayaklandırma çağrısı yapan kanlı emperyalizmin tehlikeli tuzağına düşmeyeceğine inancım tamdır kaldı ki beklentimiz de budur.

İran’dan sonra sıranın Türkiye’ye geleceğini açık açık söyleyenler şunu unutmasınlar ki Gezi Parkı’nda denediler olmadı. Kobani olaylarında sonuca gitmek istediler olmadı. 15 Temmuz FETÖ darbe teşebbüsüyle son kozlarını oynadılar yine olmadı. Hangi çılgın, hangi çukur ve zillet zihniyeti Türkiye’yi kaosa sürüklemek istiyorsa karşısında etten duvar bulacaktır. Bunların topu gelsin asla ve asla başaramayacaklardır. 4 parçalı sözde Kürdistan için zaman ve zemin yoklayanlar 4 ayaklı ateşte yanmaktan kurtulamayacaklardır.

Bölgemiz büyüyen bir etkiyle barut fıçısı haline gelmektedir. Komşu ülkelerin birinde yaşanan şiddetli bunalım ülkemizi de etkileyecektir. Hem ülkemizin hem komşu ülkemizin toprak bütünlüğü kararlı bir şekilde savunulması tarihi ve kaçınılmaz bir şeydir. Türkiye milli bekasını koruma amacından asla taviz vermeden yoluna devam edecektir. Hükümete terörle mücadele ve dış politikalarında verdiğimiz destek tamdır ve sürecektir. Kimsenin kuşkusu olmasın. Mili birlik ve beraberlikle karanlık hesapları hüsrana uğratacağız. Bölgemizde istikrar vadeden güçlü bir ülke olarak mazlumların güvenli sancağı, zalimlerin korkulu rüyası olmayı sürdüreceğiz.

Bu şarlatan şayet ABD kanunlarına göre bir suç işlemiş olsaydı yargılanıp ceza alması normal karşılanacaktır ancak suç Türkiye’de işlenmiştir o halde bu suçun hesabının sorulacağı hukuk sahası ABD değil Türkiye’dir. Suçlanan Türkiye’dir. Yargılama siyasidir. Hukuki temel ve içerikten tamamen yoksundur. ABD içine düştüğü yanlışı görmeli ve derhal bu yanlıştan dönmelidir.

FETÖ elebaşını Pensilvanya’da koruyup kollamaya devam eden ve iade etmeye yanaşmayan ABD, bir şarlatan üzerinden Türkiye’nin haklı taleplerini gölgeleyebileceğini düşünüyorsa gaflettedir, yanlıştadır.

Türkiye hiç kimseye muhtaç ve mecbur değildir. Millilik ve tam bağımsızlık ülkümüzden hiçbir alanda taviz vermeyeceğiz.” 

Güncelleme Tarihi: 05 Ocak 2018, 15:48

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2