Hürriyet şehit ve gazilerin mirasıdır

AK Parti Adana İl Başkanı Yeni, şehit ailelerine verdikleri iftarda, vatan için şehit düşenlere minnettar olduklarını söyledi:

Hürriyet şehit ve gazilerin mirasıdır

ADANA(İLKHABER) - AK Parti Adana İl Teşkilatı, şehit ailelerine iftar verdi.

Yüreğir Kültür Merkezi’nde düzenlenen iftar programında AK Parti Adana İl Başkanı Fikret Yeni, şehit aileleriyle tek tek selamlaşarak sohbet etti. Hoşgörünün ve dayanışmanın en üst düzeyde olduğu bu mukaddes ayda birlikte iftar yapmaktan büyük mutluluk ve onur duyduğunu belirten Başkan Fikret Yeni, “Sahip olduğumuz istiklal ve hürriyet, bize şehit ve gazilerimizin mirasıdır. Rabbimiz şehitler için, ‘Onlara ölüler demeyin. Onlar diridirler ama siz hissetmezsiniz, bilemezsiniz' diye buyuruyor. Bize vatanımızı bayrağımızı istiklalimizi ve hürriyetimizi miras bırakan her zaman da bizi gözeten tüm şehitlerimize milletçe ödenmesi imkansız şükran borçluyuz. Şehitlerimize borçlarımızın olduğu gibi sizin emanetlerine sahip çıkmakta boynumuzun borcudur” dedi.

‘NE YAPSAK AZDIR’

Ülkemiz için en büyük fedakarlığı şehitlerin ortaya koyduğunu ifade den Başkan Fikret Yeni, “Ay yıldızlı bayrağımızın ilelebet göklerde dalgalanması için bu topraklarda sonsuza kadar özgür bir şekilde, huzurlu şekilde yaşamamız için gözlerini kırpmadan canlarını veren yiğitlerimiz için ne yapsak azdır, bunu biliyoruz. Hiç kuşkusuz canın bir bedeli yoktur ve olamaz. Her şeyden önce canın sahibi Allah'tır. Bize düşen o mübarek canların, o şehitlerin geride bıraktıklarına sahip çıkabilmek, emanetlerine gereken hürmeti ve hizmeti gösterebilmektir” şeklinde konuştu.

Adana Şehit Aileleri Derneği Başkanı Emine Kunt, desteklerinden dolayı Başkan Fikret Yeni’ye plaket takdim etti.

 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2017, 13:54

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2