banner6

İHA Muhabirlerine yapılan saldırıyı kınıyoruz

Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, Adana bürosunda görevli Umutcan İşledici ve Elif Ayşenur Bay'ın görevlerini yapmaya çalıştıkları sırada saldırıya uğrayıp, darp edilip, fotograf makinalarının kırılmasına tepki gösterdi. Saldırının cezasız kalmamasını ve gereken cezayı alması gerektiğini ifade eden Başkan Esendemir, Gazeteciye saldırının polise, askere, memura saldırıdan farkı yok” dedi.

İHA Muhabirlerine yapılan saldırıyı kınıyoruz

ADANA(İLKHABER)-Çukurova Gazeteciler Cemiyeti (ÇGC) Başkanı Cafer Esendemir, Adana bürosunda görevli Umutcan İşledici ve Elif Ayşenur Bay'ın görevlerini yapmaya çalıştıkları sırada saldırıya uğrayıp, darp edilip, fotograf makinalarının kırılmasına tepki gösterdi.
Saldırının cezasız kalmamasını ve gereken cezayı alması gerektiğini ifade eden Başkan Esendemir, Gazeteciye saldırının polise, askere, memura saldırıdan farkı yok” dedi.
''GAZETECİ KAMU GÖREVİ YAPIYOR''
Adana’da küçük bir kızın darp edildiği haberini alan ve olay yerine giden muhabirleri Umutcan İşledici ve Elif Ayşenur Bay’a şiddet uygulayarak fotoğraf makinesi ve kamerasını kıranların gereken cezayı alması gerektiğini belirten ÇGC Başkanı Cafer Esendemir, “Arkadaşlarımıza, İHA Ailesi’ne ve medya camiasına geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Gazeteciye saldırıyı şiddetle kınıyorum. Bu saldırıların cezai yaptırımı maalesef yetersiz kalıyor. Gazeteci, kamu görevi yapıyor. Gazeteciye saldırının polise, askere, memura saldırıdan farkı yok” dedi.
Sucuzade Mahallesi’nde gerçekleşen olayın kamera kayıtlarında yer aldığını belirten Esendemir, muhabirler darp edilirken olay yerindeki polislerin gereken müdahalede bulunmuyor olmasını eleştirerek, “Muhabirlerimiz darp edilirken, fotoğraf makineleri, kameraları kırılırken polisimizden beklenen koruma görevini yerine getirmesidir. Bu tür olaylarda polisin görevi olayı izlemek değil, engel olmak, saldırıya uğrayanı korumaktır. Bu detayı da emniyet müdürümüzün takdirine bırakıyoruz” diye konuştu.
MEDYA KURULUŞLARINA GÜVENLİK ÖNEMİ TALEBİ
Adana’da gazete baskı merkezleri başta olmak üzere medya kuruluşlarının bulunduğu bölgelerde güvenlik önlemlerinin arttırılmasını da talep eden Esendemir, “Kent merkezinden uzakta yer alan başta gazete baskı merkezlerimiz olmak üzere medya kuruluşlarımızın ofislerinin bulunduğu alanlarda güvenlik önlemlerinin arttırılmasını talep ediyoruz. Son dönemde sayısı ve yetkileri arttırılan bekçilerle özellikle geceleri basın kuruluşlarımızın merkezlerinde koruma sağlanmasını istiyoruz” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42