banner6

İki Mahallede Kentsel Dönüşüm Projesi uygulanacak

İki Mahallede Kentsel  Dönüşüm Projesi uygulanacak

Adnan AVUKA

MARDİN (İLKHABER) - Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, ilçede değişimin devam ettiğini kaydederken, iki mahallede de Kentsel Dönüşüm Proje çalışmalarının olduğunu kaydetti.

Artuklu Belediyesi yaşanabilir bir ilçe hedefiyle durmadan çalışıyor. Bu hedefle ilçenin dört bir yanında çalışmalar devam ediyor. Ayrıca tarihi ve kültürel yapının daha çok ön plana çıkması için de çaba veriliyor. Bu bağlamda turizmde ziyaretçi sayısının artması ve tarihi dokunun daha çok ön plana çıkması için vizyon projeler hazırlanıyor.

Bu konuda atılan adımlardan birisi de Saraçoğlu ve Ensar Mahalleleri’ni kapsayan Kentsel Dönüşüm Projesi için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Genel Müdürü Vedat Gürgen, Genel Müdür Yardımcısı Tamer İnan ve Daire Başkanı Mehmet Aydın şehre gelirek, Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı ve Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Mesut Ağrakçe ile birlikte mahallelerde ön inceleme yaptılar.

HEDEF: DEĞİŞEN VE GÜZELLEŞEN BİR ARTUKLU

Artuklu Belediye Başkanı Abdülkadir Tutaşı, Artuklu’nun fiziki değişimiyle de örnek bir ilçe olacağını söyledi. Başkan Tutaşı, İlçenin gelişmesi ve vatandaşların mutlu olması için çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, “Gerek şahsım, gerekse mesai arkadaşlarım gece gündüz demeden ilçemiz için fedakarca çalışıyor. Bunun yanında vizyon projeler için hazırlıklarımız sürüyor. Daha önce söz verdiğimiz projelerin yanı sıra, ilçemize ayrı bir soluk katacak çalışmalar yapıyoruz. Mahallelerimizin yapısı, konumu ve geleceğini masaya yatırıyoruz. Bu anlayışla iki mahallemizde kentsel dönüşüm projesi için hazırlıklarımız başladı” dedi.

ŞEHİR SİLUETİ DAHA DA GÜZELLEŞECEK

Tarihi Mardin siluetini etkileyecek olan çalışma ile mahallelerin daha da güzelleşeceğini kaydeden Tutaşı, “Ensar Mahallemiz ve Saraçoğlu Mahallemiz yapmayı planladığımız dönüşüm ile bambaşka bir hale gelecek. Tarihi Mardin siluetini etkileyecek olan çalışma ile mahallelerimiz güzelleşecek. Bu sayede ilçemiz daha göz alıcı bir duruma gelecek. Etkileşimle Tarihi Mardin’i bağlayan bu tip çalışmalar daha çok turistin ilimize gelmesine vesile olacak. Belediye olarak Artuklu’nun en iyi konuma gelmesi için çalışmalarımız aralıksız devam edecektir” diye konuştu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42