banner6

İKİNCİ DALGADAN ALLAH KORUSUN

Normalleşme takvimi tarihi olarak belirtilen 1 haziran tarihinden itibaren bir çok işyerinin açılmasıyla birlikte kent merkezlerinde yoğunluklar yaşanmaya başladı.

Bayram BULUT

Özel haber

ADANA (İLKHABER)-Normalleşme takvimi tarihi olarak belirtilen 1 haziran tarihinden itibaren bir çok işyerinin açılmasıyla birlikte kent merkezlerinde yoğunluklar yaşanmaya başladı.

Adana’nın Seyhan İlçesinde bulunan kent merkezinde öğle saatlerinde oluşan yoğunluk objektiflerimize yansıdı. İnsan akının yaşandığı kent merkezinde alış veriş yapanların, yollarda yürüyenlerin hiçbir önlem almadıkları görüldü. Bazı vatandaşların koruyucu maske taktıkları ancak büyük çoğunluğun ise maskesiz dolaştıkları dikkatlerden kaçmadı.

Bu gün ilk kez açılan bazı elektronik ürün satan mağazaların önlerinde uzun kuyruklar oluştu. Sırayla içeriye alınan müşteriler uzun kuyruklarda maskesiz bekledi. Araç trafiğinin de had safhaya ulaştığı kent merkezinde, yollarda araçların yan yana çift sıra park ettikleri objektiflerimize yansıdı.

Maske takarak sosyal mesafe kurallarına uyan vatandaşlar, “Allah sonumuzu hayretsin. Çok ciddi bir virüs bulaşması yaşanabilir. Yani vaka sayında ciddi artış yaşanmaması imkansız gibi görünüyor. Kimse önlem alınmış durumda değil. Görüyorsunuz bizler önlemimizi alıyoruz ama yaşanan bu sorumsuzluk örneği nedeniyle bizler de büyük risk altındayız. İnşallah ikinci dalga olacak şekilde büyük bir patlama yaşanmaz” dediler.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2020, 22:43

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER