banner6

İlk işi ’Pandemi Kurulu’nu toplamak oldu

Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile Adana Valisi olarak atanan Süleyman Elban görevine başladı.

İlk işi ’Pandemi Kurulu’nu toplamak oldu

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-10 Haziran 2020’de Resmi Gazete’de yayımlanan Valiler Kararnamesi ile Adana Valisi olarak atanan Süleyman Elban, görevine başladı.

Valilik binası önünde; vali yardımcıları, kaymakamlar, kamu kurum ve kuruluşlarının amirlerinden oluşan il protokol üyeleri ile Valilik personeli tarafından karşılanmasının Erbal, karşılama mangasını selamladı. Vali Elban, burada yaptığı konuşmada, tarihi çok eski dönemlere dayanan kadim bir şehir olan ve Türkiye’nin nüfus ve ekonomi bakımından en büyük şehirlerinden biri olan Adana’da göreve başlamaktan memnuniyet duyduğunu belirtti. Kendisini Adana Valiliği gibi şerefli bir göreve layık gören başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya şükranlarımı sunduğunu aktardı.

Vali Elban; kendisinden önce görev yapan Vali Mahmut Demirtaş’a Adana’ya yaptıkları hizmetlerden dolayı teşekkür edip yeni görevi olan Mardin Valiliğinde başarılar dileyerek, “Adana’mızı eğitim, sağlık, tarım, kültür, ekonomi, altyapı ve tüm alanlarda bulunduğu noktadan daha ileriye taşımak için göreve başladığım bugünden görevi bırakacağım güne kadar elimizden geldiğince gayret sarf edeceğiz. Hizmetlerimiz ve insanımızın ihtiyaçlarını gidermemiz açısından görevi bıraktığımız gün belli bir mesafe kaydetmiş olacağımızı temenni ediyorum. Biz buraya hizmet etmeye geldik. İşimiz gücümüz insanımız ve Adana’mız olacak. Görevde bulunduğumuz süre boyunca hizmet etmeye çalışacağız.” dedi.

TOPLANTI YAPTI

Ardından makamına giderek görevini devralan Vali Erbal’in ilk işi İl Pandemi Kuruluyla bir araya gelmek oldu.  Yapılan toplantıda Vali Erbaş, normalleşme süreci kapsamında korona virüs salgınından korunmak amacıyla il genelinde alınan önlemleri görüşmek, son günlerde pozitif vaka sayısında görülen artışı değerlendirmek ve alınması gereken yeni tedbirleri belirlemek için gerekli bilgileri aldı. Toplantıya Vali Yardımcısı Huriye Küpeli Kan, İl Sağlık Müdürü Dr. Ahmet Özer ile ilgili yetkililerin katıldı.

Vali Elban’a pandemi sürecinde şimdiye kadar il genelinde yapılan çalışmalarla ilgili brifing eşliğinde bilgiler verildi. Aldığı bilgiler doğrultusunda bir değerlendirmede bulunan Vali Elban, tüm dünyayı etkisi altına alan virüs salgınının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren Devletimiz tarafından yoğun bir mücadele verildiğini belirtti. Adana’da gerçekleştirilen çalışmalar sonucunda elde edilen tüm kazanımların korunması ve il genelindeki son durumun daha da iyiye gitmesi için çalışmaların aralıksız sürdüreceğini anımsatan Erbal, “Bizler bu yönde çalışırken vatandaşlarımızdan isteğimiz tedbirli olmaları ve “3 Altın Kural” olarak belirlenen fiziki mesafeyi koruma, maske kullanma ve el hijyenine önem göstererek kendilerini salgından azami ölçüde korumaya çalışmalarıdır. Biz de alacağımız önlemler ve yapacağımız çalışmalarla, ilimizdeki pozitif vaka sayısının düşmesini hatta yeni vakaların görülmemesini gerçekleştirmeyi hedefliyoruz. Salgının bir an evvel bitmesi ve hayatın normale dönmesi için herkesin üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmesi çok önemli” dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2020, 22:05

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER