banner6

İşçi çıkışları gündemden düşmüyor

İşçi çıkışları gündemden düşmüyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi’nde işten çıkartılan işçiler konusu gündemdeki yerini korumaya devam ediyor.

 AK Parti ve MHP Grubu Belediye Meclis Üyeleri sosyal medya hesapların paylaşımlar yaparak işten çıkartılan işçiler konusuna tepki gösterdi. Adana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu Sözcüsü Vedat Gündoğan konuyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak görüşlerini paylaştı.

SOSYAL MEDYADAN PAYLAŞIM

Sosyal medyada işçi çıkışları ile ilgili yapılan paylaşımlarda Adana Büyükşehir belediye Meclisi Ak Parti Grup Başkan Vekili Ozan Gülaçtı, 20 Temmuz tarihinde yaptığı paylaşımda işçilere atılan SMS’ler ile işten çıkartıldıklarının duyurulduğunu belirtti. Gülaçtı, Sosyal Medya Hesabında yaptığı paylaşımda aynen şu ifadelere yer verdi;

ÜZÜCÜ

Büyükşehir Belediye Başkanı maalesef tekrar skandal ve üzücü bir operasyon gerçekleştirdi. Operasyon diyorum çünkü bu tam bir siyasi linç girişimidir. Gece yarısı yüzlerce emekçiye SMS ile işten çıkarıldıkları bildirildi. Bu işlemin insani ve vicdani hiçbir tarafı yoktur. Maalesef seçilebilmek uğruna sevgi pıtırcığı kılığına girenlerin gerçek yüzünü göstermesi çok da uzun sürmedi. Söylemlerinizi, vaatlerinizi çok çabuk unuttunuz. 2 aydır maaş ödemiyorsunuz, gecenin bir yarısı SMS ile ocakları söndürüyorsunuz. Tam hafta sonuna girerken gece yarısı gönderilen SMS ile emekçiyi işten çıkarmak hangi hukuka, hangi vicdana sığar. Bu nasıl anlayış nasıl bir kıyımdır. Geldiğiniz günden beri gündemimiz sadece: “Para yok, Sinek çok, İşçiye yer yok” Hizmet etmek için anlaşılan sizin hiç niyetiniz yok”

VEDAT GÜNDOĞAN YAZILI AÇIKLAMA YAPTI

Ozan Gülaçtı’nın bu paylaşımının aynısını Feke Belediye Başkanı Ahmet Sel’de sosyal medya hesabından paylaştı. Adana Büyükşehir Belediye Meclisi AK Parti Grubu Sözcüsü Vedat Gündoğan’da işten çıkartılan işçiler konusunda yazılı bir açıklama yaparak, işçinin, emekçinin, emeğin, alın terinin üzerinin çizildiğini söyledi.   Adana Büyūkşehir Belediye Meclis toplantısında , "Bugün cuma arkadaşlar, mūbarek gün, birbirimizi üzmeyelim" sözleri ile meclisten Adana'ya sempatik mesajlar vermeye çalışan belediye başkanının 3. cuma günü mesai bitimi aĺın teri ile evine ekmek götüren emekçi kardeşlerimizi işten çıkartmaya devam etmesi de oldukça manidar. Bu yaptığınız uygulama, hem sözleriniz hem de Cuma günün manevi iklimi ile uyuşmamaktadır.” dedi.

YANLIŞTAN DÖNÜLMELİ

 Bu yanlış uygulamadan bir an önce dönülmesi gerektiğine dikkat çeken Gündoğan, “Adana'mız için, birbirinden iddialı, birbirinden güzel,  Adana'mıza yaraşır, Adana gibi estetik, projeleriniz varsa  hayata geçirmenizi bekliyoruz.” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER