banner6

İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonaları Mersin'de başladı

İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonaları Mersin'de başladı

  MERSİN (İHA) - Türkiye İşitme Engelliler Federasyonu tarafından bu yıl ilk kez  düzenlenen İşitme Engelliler Türkiye Şampiyonaları Mersin'de başladı.  

  Servet Tazegül Spor Salonu'ndaki açılış seremonisinin ardından konuşan  Mersin Vali Yardımcısı Abdülhamit Arguvan, şampiyonayı geleneksel hale  getirmeyi ve her yıl düzenlemeyi hedeflediklerini belirterek, "İşitme engelli  sporcuları Mersin'de ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz. Emeği geçen tüm  kuruluşlara teşekkür ediyorum" dedi.

  Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Yakup Ümit Kihtir ise 7  farklı branşta Türkiye'de ilk defa düzenlenecek olan İşitme Engelliler Türkiye  Şampiyonalarına ev sahipliği yapan Mersin'de bulunmaktan son derece mutlu  olduğunu belirtti. Kihtir, "Katılımın geniş olması bizleri ayrıca memnun etti. Bütün  sporcularımızla gurur duyuyoruz. Bu organizasyona katkı ve destek sunan  herkese teşekkür ediyorum" ifadelerini kullandı.

  Mersin Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz da 2013 Akdeniz Oyunları  kapsamında kente bir çok tesisin kazandırıldığını hatırlatarak, Mersin'in spor  kenti haline geldiğine dikkat çekti. Kaymaz, 3 gün sürecek müsabakaların fair- play kapsamında herhangi bir aksaklık ve sakatlık olmadan devam etmesini  dilerken, bütün sporculara başarılar diledi..

  Konuşmaların ardından Türkiye İşitme Engelliler Spor Federasyonu Başkanı  Yakup Ümit Kihtir tarafından Vali Yardımcısı Abdülhamit Arguvan ve Mersin  Gençlik ve Spor İl Müdürü Oğuz Kaymaz'a teşekkür plaketi verildi.

  30 Nisan-2 Mayıs tarihleri arasında judo, tekvando, karate, badminton, güreş,  tenis ve atletizm olmak üzere 7 farklı branşta düzenlenecek olan şampiyonalara,  55 ilden 700 sporcu katılıyor.

Güncelleme Tarihi: 30 Nisan 2019, 09:28

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42