banner6

İŞKAD, Meslek Lisesi öğrencilerine girişimcilik aşıladı

İŞKAD, Meslek Lisesi öğrencilerine girişimcilik aşıladı

ADANA(İLKHABER)-Adana İş Kadınları Derneği (İŞKAD), Kurttepe Şehit Ali Öztaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 9-10-11 ve 12. Sınıf öğrencilerine "Girişimcilik ve Liderlik" eğitimi verdi. Eğitime İŞKAD üyesi ve Mine Can Okulları Kurucusu Güzide Nur Özveren konuşmacı olarak katıldı.

 

GERGİN, “YAPMAK İSTEDİĞİNİZ İŞİ HAYAL EDİN”

İŞKAD Başkan Yardımcısı Ayşe Aslan'ın koordinasyonunda gerçekleştirilen Kurttepe Şehit Ali Öztaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ndeki "Girişimcilik ve Liderlik" eğitiminin açılış konuşmasını yapan İŞKAD Başkan Yardımcısı Süheyla Gergin, “Geleceğimizin güvencesi olan sizler yurdumuz için istikbal vaat ediyorsunuz. Bizler anne baba olarak çocuklarımızın doğalarında var olan istedikleri mesleği yapmaları taraftarıyız. Çocukların özgür yetişmelerini önceleyen bir yapımız var. Anne babalarınız sizlerin ayakları yere basan, güçlü insanlar olmanızı istiyor. Bu anlamda tüm imkanlarını sizler için seferber ediyorlar. Lütfen ne olmak istediğinizi, ne iş yapmak istediğinizi hayal edin. Sonra kendinize bir hedef belirleyin. Ardından belirlediğiniz hedef ile aranızdaki engelleri ortadan kaldırın. Hayallerinize kavuşmuş olursunuz. Başarmamanız için hiç bir sebep yok. Severek, isteyerek yaptığınız her işte başarılı olursunuz. Kendinizi sadece mesleki değil, kişisel olarak da geliştirin.” diye konuştu.

 

ÖZVEREN, “DÜRÜSTLÜKTEN ASLA VAZGEÇMEYİN”

İŞKAD Koordinatörü Ufuk Armağan ve Okul Rehber Öğretmeni Yeliz Şeker’in de hazır bulunduğu, "Girişimcilik ve Liderlik" eğitiminde konuşmasına “Girişimcilikte tek bir gerçek vardır. Oda dürüstlüktür” diye başlayan İŞKAD üyesi Girişimci Güzide Nur Özveren, “Siz, siz olun asla dürüstlükten vazgeçmeyin. Çünkü girişimciliğin temeli budur. Bir çok meslekte erkek işi görülen düşünceyi kırmalısınız. Çünkü mesleklerin çoğu evrilmeye başladı.” dedi.

Kendi yaşamından kesitler vererek konuşmasını sürdüren Özveren, “Girişimcilikte doğru yaş önemlidir. Okulunuzu bitirdikten sonra öncelikle Türkiye’nin ihtiyacı olan işleri belirleyin. Sonra hangisini yapabilirisiniz ona bakın. Girişimcilik için büyük sermayeye ihtiyaç yoktur. Ve başarılı olmak için geriye değil ileriye bakmalısınız. Yapmayı planladığınız iş ile alakalı mutlaka araştırma yapın. Ebeveylerinizin size bıraktıklarına değil, kendim ne yapabilirim ona bakmalısınız. Sosyal medyanın esiri olmayın. İnsanlarla iletişim içerisinde olun ve onların ve yaşamlarına dokunun. Her zaman mutlaka işin uzmanına çekinmeden danışın. Başarının geldiğini göreceksiniz. Bir meslekte başarılıyım demeniz için on yıl, o işte çalışmış olmak gereklidir. Girişimcilikte en büyük hata kendini yenilememektir. Ne iş yaparsanız yapın mutlaka işinizi geliştirin. Hepinize başarılar diliyorum.” diyerek öğrencilerin merak ettiği soruları yanıtladı.

 

ŞEKER’DEN TEŞEKKÜR

Kurttepe Şehit Ali Öztaş Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde Mobilya ve İç Mekan Tasarım Alanı, Bilişim Teknolojileri, Elektrik Elektronik Teknolojileri, İtfaiyecilik ve Yangın Güvenliği, Makine Teknolojileri, Metal Teknolojileri, Raylı Sistem Teknolojisi, Tesisat Teknolojisi ve Yenilenebilir Enerjiler Teknolojisi derslerinin bulunduğunu söyleyen Rehber Öğretmen Elçin Şeker, İŞKAD Yöneticilerine verdikleri eğitim için teşekkür etti.

 

Güncelleme Tarihi: 09 Mayıs 2019, 10:34

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER