banner6

İsmail Hazar İlkokulu’nda KÜTÜPHANE AÇILIŞI

İsmail Hazar İlkokulu Kütüphane ve Zeka Oyunları Bölümü gerçekleştirilen görkemli bir törenle açıldı. İsmail Hazar İlkokulu Kütüphane ve Zeka Oyunları Bölümünün açılış kurdelasını İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Sert, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Seyhan İlçe Şube Müdürü Ahmet Demir ve okulun başarılı Müdürü Bayram Geyik birlikte kestiler.

İsmail Hazar İlkokulu’nda  KÜTÜPHANE AÇILIŞI

Tevfik DİNÇKALMIŞ

ADANA (İLKHABER) – İsmail Hazar İlkokulu Kütüphane ve Zeka Oyunları Bölümü gerçekleştirilen görkemli bir törenle açıldı.

Adana Seyhan İlçesi Pınar Mahallesinde başarılı eğitimiyle ve farkındalık yaratan sosyal etkinlikleriyle adından övgüyle bahsettiren İsmail Hazar İlkokulu deneyimli yönetim kadrosunun ve tecrübeli öğretmen kadrosu ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyor.

Her alanda değişimlerin hızlı olduğu ve ihtiyaç duyulduğu günümüz bilgi toplumuna geçiş şartlarında, kültürüyle barışık olarak geçmişini ve bu gününü analiz ederek özümseyen, aldığı dersler temelinde gelecekle ilgili hedefler koyabilen, yenilikleri kültürüne adapte ederek takip eden, insan haklarına saygılı bireyler yetiştirmeyi amaç edinen İsmail Hazar İlkokulu, yine ilklere imza atarak çevresinden ve öğrenci velilerinden aldığı tam destekle başarılarını sürdürmeye devam ediyor.

İsmail Hazar İlkokulu Kütüphane ve Zeka Oyunları Bölümünün açılış kurdelasını İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, İl Milli Eğitim Şube Müdürü Murat Sert, Seyhan İlçe Milli Eğitim Müdürü İzzettin Aydın, Seyhan İlçe Şube Müdürü Ahmet Demir ve okulun başarılı Müdürü Bayram Geyik birlikte kestiler.

İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, kütüphane açılışında öğrencilerle bir araya gelerek okumanın önemine vurgu yaptı. Koçak, okullara maddi ve manevi desteklerinin devam edeceğini ifade etti. İl Milli Eğitim Müdürü  Koçak ve şube müdürleri sınıfları gezerek öğrencilerin sevinçlerine ortak oldu. 2-A sınıfı öğrencileri öğretmenleri Bülent Kaçmaz rehberliğinde her öğrencinin bir müzik enstrümanı çalarak başlattıkları çalışmaları da izleyen İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak, öğrencilerin okuduğu müziğe flütle eşlik ederek, sevinç ve mutluluklarına ortak oldu.  

2-A sınıfı öğretmeni Bülent Kaçmaz her çocuğun en az bir enstrüman çalması sonucunda, ruhsal açıdan daha güçlü bireye dönüşmesini sağlamayı hedeflediklerini anlattı. Kaçmaz, bununla birlikte özgüvenlerinin gelişmesi nedeniyle diğer alanlarda da kendilerini daha iyi ifade etmelerini sağlamak başarılarını artırmak olduğunu söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Yaşar Koçak 2-I sınıfından 300 kitap okuyan Ali Erdem Erbaş öğrenciye de örnek başarılarından dolayı ödüllendirdi.

2- I Sınıfı Öğretmeni Amine Türkmenoğlu öğrencisi hakkında bilgiler vererek, “Öğrencim Ali Erdem ilk günden beri yaptığı her işte becerileri ve başarısı ile dikkatimi çekti. Efendiliği aynı zamanda çalışkan ve düzenli disiplinli bir öğrencim” diyerek duygularını ifade etti.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42