banner6

İşte çiçeği burnunda başkanların çözmesi beklenen sorunlar!

Adana’da kaldırımlara park etmiş araçlar büyük tehlikeler oluşturmaya devam ediyor.

İşte çiçeği burnunda başkanların  çözmesi beklenen sorunlar!

BAYRAM BULUT

ÖZEL HABER

ADANA (İLKHABER)-Adana’da kaldırımlara park etmiş araçlar büyük tehlikeler oluşturmaya devam ediyor.

Adana 31 Mart yerel seçimlerinin ardından yeni görev yapacak başkanlarını seçti. Şimdi sıra başkanların mazbatalarını aldıktan sonra oturacakları koltuklarda Adana’nın sorunlarına çözmelerine geliyor. koltuklarına oturduklarında sorunları çözmelerine geliyor.

Adana’nın yıllardan beri en büyük sorunu olan otopark sorunu yeni dönemde de gündemi bir hayli meşgul edeceğe benziyor. Kentin her tarafında araç parkları mevcut. Bu araç parklarının yol kenarlarında olmasının yanı sıra birde kaldırımların üzerini boydan boya kapatması dikkatlerden kaçmıyor.

KALDIRIMI KULLANAMIYOR

Yayalar kendileri için yapılan kaldırımları kullanamamaya devam ediyor. Haliyle yol içerisinden yürümek zorunda kalıyor. Yoldan geçen araçların arasında ezilme tehlikesi geçiren yayalar duruma tepki gösterse de, bu tepkiye yıllardır kulak asanın olmadığı görülüyor.

MAHALLERDE DE AYNI SORUN

Kent merkezinde yaşanan durumlar artık mahallelere de yansımaya başladı. Adana’nın Seyhan İlçesi’ne bağlı Fevzi Paşa Mahallesi üzerinde bulunan Vefa Caddesi’nde kaldırımlarda yürümeye çalışan vatandaşlar, araçlar nedeniyle büyük sıkıntılar yaşıyor. Engel Cami Yolu’ndan Vefa Caddesi’ne dönüş yolundan itibaren araçlar kaldırımlarda sağlı sollu park etmiş durumda. Park edilen bu araçların bazılarının binaların engelli geçitlerinin önünde olması da dikkatlerden kaçmıyor.

ARAÇLARIN ALTINDA EZİLME TEHLİKESİ

Mahalle sakinleri yolun işlek olduğunu kaldırımlarda park etmiş araçlar nedeniyle yolda araçların altında ezilme tehlikesi geçirdiklerini kaydetti. Çocuklarının okula gittiğini ve kaldırımlarda yürüyemediğini belirten Mahalle Sakinlerinden Mustafa Tolat, “Çocuklarımız okula gidiyor. Ama yol içerisinden yürümek zorunda kalıyorlar. Bakkala fırına gidecekleri zaman yine aynı şekilde sorunla karşı karşıya kalıyor. Yani bu araçları buraya katanları uyarmamıza rağmen bizleri dinlemiyorlar. Çarşı merkezinde bu sorun var ama mahallelerde şimdi bu tür sıkıntılar yaşanmaya başladı.” dedi.

YETKİLİLERE SESLENDİLER

Yetkililerin seslerini duymasını istediklerini anlatan mahalle sakinleri ise, şunları söylediler;

“Umarız yetkililer sesimizi duyar ve bu araçların buralara park etmesini engellerler. Yani yaşlısı var, engellisi var. Onlarda bizim ve çocuklarımızın kullanamadığı gibi kaldırımları kullanamadıklarını görüyoruz. Allah korusun birine araba çarpsa vebalini kim alacak. Sorumlu kim olacak? Ara sokaklarda yerler var. Oralara araçlarını park edebilirler. Ama bunu bile yapmıyorlar.”   

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2019, 16:35

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER