banner6

Kadir ve Eda muratlarına erdi

Aslen Mardinli olan Adana’nın tanınmış ailelerinden Yalçın Ailesi’nin yakışıklı oğulları Kadir Yalçın ile Kaya Ailesi’nin güzeller güzeli kızları Eda Kaya düzenlenen görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

Kadir ve Eda muratlarına erdi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Aslen Mardinli olan Adana’nın tanınmış ailelerinden Yalçın Ailesi’nin yakışıklı oğulları Kadir Yalçın ile Kaya Ailesi’nin güzeller güzeli kızları Eda Kaya düzenlenen görkemli bir düğünle dünya evine girdi.

Yalçınlar Kereste Yönetim Kurulu Başkanı İş Adamı Mehmet Yalçın ile eşi Adile Yalçın’ın oğulları Kadir ile Abdulselam Kaya ve Sabahat Kaya’nın kızları Eda ile evlendi. Genç çiftin kına gecesi Niğde Kına Evi’nde gerçekleşti. Kına merasiminin ardından ise,  Kadir ve Eda Çifti’nin düğünleri Adana’da bulunan Sular VİP’te yapıldı. Gelin ve damadın salona gelmesiyle düğün töreni başladı. Düğün Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile başladı. Kur’an-ı Kerim’i Adana 1. Hacı Mehmet Tanç okudu. Ardından ise, genç çift için dualar edildi. İlahilerin söylendiği düğün merasiminde, ney dinletisi ve Semazenler’de yer aldı.

Damadın babası Mehmet Yalçın ve gelinin babası Abdulselam Kaya gelen konuklarla tek tek ilgilendi. Kadir ve Eda Çifti’nin nikahlarını Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir kıydı. Genç çiftin nikah şahitliklerini AK Parti İl Başkanı Mehmet Ay, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, İş Adamı Hasan Yalçın, İş Adamı Şevket Ökmen yaptı.

Nikahın ardından evlilik cüzdanını AK Parti Adana İl Başkanı Avukat Mehmet Ay, geline takdim etti. Genç çifte bir ömür boyu mutluluklar dileyen Ay, evlilik müessesinin önemine dikkat çekti. Nikahı kıyan Yüreğir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Kocaispir’de genç çifte hayırlı olsun temennilerini iletti. Nikahın duasını ise Mersin Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve İlkhaber Gazetesi Köşe Yazarı Dr. M. Zeki Uyanık yaptı.

Düğün merasimine gelin ve damadın eş dost ve yakınlarının yanı sıra Ak Parti Adana Milletvekili Tamer Dağlı, AK Parti İl Başkanı Avukat Mehmet Ay, Ak Parti Yüreğir İlçe Başkanı Yaşar Turan,  Yüreğir Belediye Başkanı Mehmet Fatih Kocaispir, Adana Sanayi Odası Başkanı Zeki Kıvanç, Adana Demirspor 2. Başkanı Remzi Kar, Adana Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Sabahattin Yumuşak, Adana Sanayi Odası Meclis Başkanı İsrafil Uçurum, Mersin Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi ve İlkhaber Gazetesi Köşe Yazarı Dr. M. Zeki Uyanık, Ak Parti Adana İl Başkanlığı Siyasi ve Hukuki İşler Başkanı Faruk Aytek, Ak Parti Adana İl Başkanlığı Dış İlişkiler Başkanı İsa Bozkurt, Yüreğir Belediyesi Basın Müdürü Şehmus Baysal, Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, Adana Kesapçılar Odası Başkanı Şefik Aslan, Seyhan Belediye Meclis Üyesi Ahmet Yarar, Seyhan İlçe Başkan Yardımcısı M. Nuri Önen, İş Adamları Hikmet Aslan, Mehmet Aslan, Adana Demirspor Yönetim Kurulu Üyesi İmam Gazali Hıradağı ve Mardin ve Gelinkaya eşrafından da çok sayıda davetliler katıldı.

Gece boyunca düğün töreninde gönüllerince eğlenen konuklar düğünün ardından hatıra fotoğrafları çektirdi.  Genç çift bu mutlu günlerinde kendilerine yalnız bırakmayan tüm konuklara teşekkürlerini sundu.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
YORUMLAR
Halil arslan
Halil arslan - 8 ay Önce

Ömür boyu Saadet’ler dilerim Allah onlara iyi nesil versin Allah mesüt etsin

SIRADAKİ HABER