banner6

Kaplan: Azerbaycan toprağı Türk vatanıdır

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı tarafından Azerbaycan’a Ermenistan tarafından düzenlenen saldırıya tepki gösterildi.

Kaplan: Azerbaycan toprağı Türk vatanıdır

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)- Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı tarafından Azerbaycan’a Ermenistan tarafından düzenlenen saldırıya tepki gösterildi.

Vatan Partisi Adana İl Başkanlığı toplantı salonunda konuyla ilgili basın açıklaması yapıldı. Düzenlenen basın açıklamasında konuşan Vatan Partisi Adana İl Başkanı Selver Kaplan, Azerbaycan toprağının, Türk vatanı olduğunu söyleyerek, “Bizim öz vatanımızdır, Adana’mızdır, Mersin’imizdir. Erivan, bizim öz vatanımıza saldırmaktadır ve vatanımızı savunmak, Türk devleti ve Türk milleti olarak bizim kutsal görevimizdir. Azerbaycan toprağını savunmak, Türk vatanını savunmaktır, bizim öz vatan savunmamızdır.” dedi.

Erivan yönetiminin saldırganlığının, uluslararası topluma çağrılar yapılarak önlenemeyeceğini savunan Kaplan. “Vatanımızın savunmasını “uluslararası toplum”dan bekleyemeyiz. Uluslararası toplumun böyle bir davası, böyle bir meselesi yoktur. Bilincimizde bir ışık gibi taşıdığımız vatan savunması kavramı, yüreğimizde kökleşen vatan aşkı, bize vatana karşı görevlerimizi, öncelikle öz gücümüzle ve millî kararlılıkla yerine getirmeyi emretmektedir.” diye konuştu.

Başarıya odaklı her yöntemler konusuna değinen Kaplan, “Ermenistan’ın saldırısına karşı vatanımızı nasıl savunacağımızı Kardeş Azerbaycan devletiyle birlikte kararlaştırmalıyız. Vatan savunmasında başarı amacına odaklanan her yöntem geçerlidir. Türkiye Cumhuriyeti, Azerbaycan’a yönelik saldırının Türkiye toprağına saldırı olarak değerlendirdiğini ve vatanımızı her yönteme başvurarak savunacağını ilan etmelidir. Öncelikle tehdidin kaynağını doğru saptamalıyız. Erivan’daki hükümet bir Amerikan darbesiyle iktidara gelmiştir, bizdeki FETÖ darbecileriyle aynı soydandır, yani Amerikancıdır.  Karadeniz’den Dağlık Karabağ, Ege, Doğu Akdeniz, Libya, Suriye ve Irak’ın kuzeyi üzerinden Hürmüz Boğazı’na kadar Türkiye’ye ve genel olarak bölgemize yönelik saldırıların arkasında ABD ve İsrail bulunmaktadır. Ermenistan da bugün ABD’nin kışkırtmasıyla bu saldırılara kalkışmaktadır.” şeklinde konuştu.

Türkiye, KKTC ve Azerbaycan için bütünsel güvenlik stratejisinden bahseden Kaplan, sözlerini şöyle tamamladı;

ABD eksenli tehdide karşı Karadeniz’den Umman Denizine kadar bütünsel bir strateji oluşturmak durumundayız. Bu strateji, Türkiye’yi ve Azerbaycan’ı aynı ABD-İsrail tehdidiyle karşı karşıya bulunan bölge ülkeleriyle aynı cephede buluşmaktadır. Tehdide karşı Türkiye’mizin ve Azerbaycan’ımızın Rusya, Abhazya, İran, Irak, Suriye, Lübnan, Filistin, Türk Cumhuriyetleri başta olmak üzere Asya’nın derinliklerine kadar uzanan geniş bir ittifak birikimi bulunmaktadır. Bu gizil gücü değerlendirecek bir strateji kurmak ve siyasetler üretmek, günün görevidir. Her zaman olduğu gibi Vatan Partisi bu görevi gerçekleştirmeye hazırdır; gerçekleştirecektir.”

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER