banner6

Kar ve yağmur hayatı felç etti

Çukurova Bölgesi şiddetli yağmur ve kara teslim oldu. Pozantı İlçesi’nde 30 yılın en fazla kar yağışının son bir hafta içerisinde yağdığı ileri sürüldü.

Kar ve yağmur  hayatı felç etti

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Çukurova Bölgesi şiddetli yağmur ve kara teslim oldu. Pozantı İlçesi’nde 30 yılın en fazla kar yağışının son bir hafta içerisinde yağdığı ileri sürüldü. Adana’nın birçok ilçesinde kar ve yağmur etkisini gösterirken, kent merkezinde de şiddetli yağmur bazı yerlerde su baskınlarına neden oldu.  Mersin’de ise sel felaketi yaşandı.

Sıcak iklim yapısıyla bilinen Çukurova illerinden Adana ve Mersin bu yıl karakışı gerçek anlamda yaşadı. İl ve ilçelerde kar ve şiddetli yağmurların yağması hayatını olumsuz etkiledi. Karın yağdığı ilçelerde yollar trafiğe kapandı ve sürücüler yollarda kaldı. Devreye büyükşehir belediyelerine ait ekipler ve Karayolları Bölge Müdürlüklerine ait ekipler girerek yolları açmaya çalıştı. Sürücüler özellik Pozantı’nın 30 yılın en fazla kar yağışıyla karşı karşıya kaldığını anlattı.

Kar yağışının olduğu yerlerde bulunan sokak hayvanları içinde Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü ekipleri, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve hayvan severler yiyecekler götürerek, hayvanları besledi. Aç kalan sokak hayvanları kendilerine yiyecek getiren kişilere adeta teşekkür edercesine yiyeceklerini yiyip şirinlikler yaptı.

Çevre ilçelerde de birçok köy yollarının kar nedeniyle kapandığı öğrenildi. Yetkililerin yol açma çalışmalarını sürdürdüğü ilçelerin yanı sıra kent merkezlerinde ise şiddetli yağmur etkisini gösterdi.  Adana’da yağan şiddetli yağmurun dünde devam etmesiyle kentte bazı sokakları ve alt geçitleri su bastı. Vatandaşlar, Su baskınları nedeniyle mağdur olan vatandaş belediye yetkililerine seslenerek, her yıl yaşanan bu sorunların bir an evvel çözülmesini istedi.

Mersin’de ise 29 Aralık tarihinde yaşanan şiddetli yağış ve fırtınanın ardından sel baskınları oldu. Birçok ev ve iş yeri ve sokaklar sular altında kalırken, selfi  çekilen bir genç ile otomobilde bulunan iki kişi akıntı sel sularına kapılarak dereye düşerek kayboldu. Dereye düşenleri arama çalışmaları sürerken dün ise Mersin güneşli bir havaya ev sahipliği yaptı.

Güncelleme Tarihi: 30 Aralık 2016, 16:05

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER