banner6

Karalar: Dünyanın en vahşi katliamıdır

Seyhan Belediyesi tarafından Sivas Madımak olaylarının 24. Yıl dönümü nedeni ile anma konseri gerçekleştirildi. Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konseri Grup Abdal verdi.

Karalar: Dünyanın en vahşi katliamıdır

Karalar: Dünyanın en vahşi katliamıdır

 

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Seyhan Belediyesi tarafından Sivas Madımak olaylarının 24. Yıl dönümü nedeni ile anma konseri gerçekleştirildi.  Seyhan Yaşar Kemal Kültür Merkezi’nde gerçekleşen konseri Grup Abdal verdi.

Anma konseri öncesi Madımak olaylarında hayatlarını kaybedenler için bir dakikalık saygı duruşu yapıldı. Ardından açılış konuşmalarına geçildi. İlk konuşmayı yapan Adana Dersimliler Derneği Başkanı Metin Çelik, görülen tablo karşısında söylenecek bir şeyin olmadığını, her şeyin ortada olduğunu söyledi. Çelik dayanışma içerisinde olunması gerektiğini belirtti.

BİNLERCE YIL ANILMAYA DEVAM EDECEK

Etkinliğe ev sahipliği yapan Seyhan Belediye Başkanı Zeydan Karalar ise, 1994 yılında yapılan katliamın dünyanın en vahşi katliamı olduğunu savunarak, “Böyle bir acılı günde sizleri burada ağırlamak bizler için büyük bir onur.  Bu yaşanan dünyanın en vahşi katliamlarından biridir. Bugün 24. Yılını anıyoruz ama. Nasıl bir Kerbela 1300 yıldır anılıyorsa ve daha 13 bin yıl anılacaksa. Madımakta Bin yıllarca anılacak bir katliamdır. Ve hala adaleti sağlanmamıştır.  Kim tarafından yaptırıldığı yapıldığı ortaya çıkartılmamıştır.” dedi.

GRUP ABDAL KONSERİ

Konuşmaların ardından ise, Grup abdal sahne aldı. Gürsel bir açılışla sahneye çıkan Grup Abdal üyeleri daha sonra ezgilerini seslendirdi. Konser geç saatlere kadar devam etti. 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Temmuz 2017, 16:38

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42