banner6

Karalar; “Suyu iki aşamada indirelim”

Adana Büyükşehir Belediye Başkan Zeydan Karalar, daha önce belirttiği suyu 3 aşamalı olarak indirme kararında değişiklik yaparak, iki aşamada yüzde 15 olarak indirilmesini istedi.

Karalar;  “Suyu iki aşamada indirelim”

F. Metin MARACI

ADANA (İLKHABER) – Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, mecliste istenilen içme suyundaki yüzde 30’luk indirime değinerek, “Suyu yüzde 30 indirmeyeceğiz. Bizim yüzde 30 indirim kararımız bize 100 milyon liraya patlayacaktır. Suyu iki aşamalı olarak yüzde 15 olarak bağlayalım, bir 5-6 ay sonra bir yüzde 15 daha yapalım” dedi.

Adana Büyükşehir Belediyesi Haziran ayı 5. oturumuna sudaki indirim damga vurdu.  Meclis oturumu bitiminde AK Partili Meclis Üyesi Murat Duman’ın suyu yüzde 30 indirilmesinde dair yerinden yaptığı konuşmaya cevap veren Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar birden yüzde 30 indirimin mümkün olmadığını söyledi.

İndirimi iki aşamalı olarak indirmenin daha iyi olacağına değinen Karalar, “Suyu yüzde 30 indirmeyeceğiz. Ben bağıra bağıra söyledim. Bu belediyenin ekonomik şartlarını yüzlerce kez söyledim, yüzlerce kez daha söyleyeceğim. Demek ki algılayamıyoruz, ya da başka bir şey düşünüyoruz.

Bizim yüzde 30 indirim kararımız bize yüz milyona patlayacaktır. Gelin şu vatandaş da rahatlasın, biz söz verdik, sözümüzü tutalım, mecliste güzel bir görev yapmış olsun, şunu iki aşamalı olarak yüzde 15 olarak bağlayalım, bir 5-6 ay sonra bir yüzde 15 daha yapalım. Bizim yüzde 30 taahhüdümüz yerindedir ama biz bir anda yüzde 30 indirim yaparsak Adana’ya kötülük yapmış oluruz” dedi.

Ekonomik şartların buna elvermediğini belirten karalar, “Hepiniz biliyorsunuz, bu Zeydan Karalar’ı sıkıştırmakla olmaz onu da söyleyeyim size. Kamuoyu size prim vermez, ben çıkıyorum kamuoyuna söylüyorum, yüzde 80’i bizi haklı buluyor. Keşke yüzde 30 indirim yapabilecek bir durumumuz olsa” diye konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2019, 13:50

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER