Karataş sahili tertemiz oldu

Taşköprü Lions Kulübü, Gümüş Kanatlar MK ve Karataş Belediyesi ile birlikte Karataş ilçesi Harbiş kumsalında, sahil temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Karataş sahili tertemiz oldu

Karataş sahili tertemiz oldu

 

ADANA(İLKHABER) - Taşköprü Lions Kulübü, Gümüş Kanatlar MK ve Karataş Belediyesi ile birlikte Karataş ilçesi Harbiş kumsalında, sahil temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Doğal güzellikleri ve bakirliği ile ülkemizin el değmemiş  ender noktalarından biri olan Karataş’ın Harbiş kumsalında, doğa ve çevre dostları bir araya gelerek, bir çok canlının barınma noktası olan bölgenin, dış etkenler sebebi ile kirletilmesine dikkat çekmek ve bu alanları kullanan vatandaşlarımızı daha duyarlı davranmaya teşvik etmek amacı ile  sahil temizlik çalışması yapıldı.

Karataş Belediyesi’ni temsilen etkinlikte yer alan Umut Işık,’’ Ortalama 60 km sahil bandına sahip olan Karataş’ın Harbiş kumsalında gerçekleştirilen bu etkinlik için duyarlılık gösteren kulüplerimize teşekkür ediyoruz. Tarihi ve doğal güzellikleriyle geleceğin en önemli turizm merkezlerinden biri olma yolunda gelecek vaat eden Karataş’ımızın, insan etkisi ile oluşan çevresel kirliliği, bölgemize olduğu kadar bu alanı evleri olarak kullanan birçok canlı için büyük tehdit oluşturmaktadır. Harbiş kumsalımızın batısında yer alan Akyatan Lagünü Yaban Hayatı Geliştirme Sahası ve Kuş Cenneti, doğusunda yer alan Magarsus Antik Kenti  korunması  ve duyarlılık gösterilmesi gereken hassas noktalardır. Bu anlamda bölgenin önemi göz önünde bulundurarak, alanı kullanan vatandaşlarımızı da  daha duyarlı davranmaya davet ediyor, etkinlikte emeği geçen ve duyarlılık gösteren  tüm arkadaşlarımıza  Karataş Belediye Başkanı ve şahsım adına çok teşekkür ederim.’’ dedi.

Geniş bir alanın temizliğini gerçekleştiren Adana Taşköprü Lions Kulübü geçen yıl da Karataş Sahili temizliğini gerçekleştirmişti. Bu yıl da farkındalık yaratabilmek için  Gümüş Kanatlar Motor Kulübü  ve Karataş Belediyesi ile ortak çalışmaya imza attılar.

 

 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 15:33

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2