banner6

Karataş’ın yağmur suyu altyapısı güçlendiriliyor

Adana’nın deniz kıyısındaki ilçelerinden Karataş’ın yağmur suyu altyapısını güçlendirmek için çalışma başlatan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ), 3 ayrı bölgede yağmur suyu projesinin yapımını sürdürüyor.

Karataş’ın yağmur suyu altyapısı güçlendiriliyor

ADANA(İLKHABER)-Adana’nın deniz kıyısındaki ilçelerinden Karataş’ın yağmur suyu altyapısını güçlendirmek için çalışma başlatan Adana Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (ASKİ),  3 ayrı bölgede yağmur suyu projesinin yapımını sürdürüyor.

BİRLEŞİK SİSTEM YAĞMUR SUYU VE KANALİZASYON HATLARI AYRILIYOR

Karataş’ta birleşik sistem çalışan yağmur suyu ve kanalizasyon hatları, özellikle yoğun yağış alınan günlerde problem yaşanmasına neden oluyordu. Geçtiğimiz kış mevsiminde yaşanan sel felaketinden en çok etkilenen yerlerden biri olan Karataş ilçesindeki su baskınlarına son vermek için harekete geçen ASKİ, hatları birbirinden ayırmak için çalışmalara başladı.

1600 METRELİK YAĞMUR SUYU TOPLAYICI HATTI İNŞA EDİLİYOR

Karataş Yağmur Suyu Projesi kapsamında, 800-1400 mm arasında muhtelif çaplarda betonarme borulardan oluşan 1600 metre uzunluğunda yağmur suyu toplayıcı hattı inşa edilecek.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra yağmur sularının tahliyesi sorunsuz bir şekilde sağlanacak ve ilçede yaşanan su baskınları son bulacak.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42