banner6

Karataş’ta üçü bir arada şenlik

Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kültür, sanat ve sağlık hizmetinin bir arada sunduğu Adana Büyükşehir Belediyesi Yollarda etkinliği, sahil ilçesi Karataş’taki tatilcileri eğlendirdi.

Karataş’ta üçü bir arada şenlik

 ADANA (İHA) - Adana Büyükşehir Belediyesi’nin kültür, sanat ve sağlık hizmetinin bir arada sunduğu Adana Büyükşehir Belediyesi Yollarda etkinliği, sahil ilçesi Karataş’taki tatilcileri eğlendirdi. Karataş ilçe merkezi ile Tuzla ve Bahçe plajlarında üç gün süren etkinlikte Sanat tırı, sağlık otobüsü, gezici kütüphane ve gezici dijital mamografi cihazı ile yöre halkı ve tatil yapan vatandaşlar hem eğlence, hem de sağlık hizmetinden ücretsiz yararlandı.

Adana Büyükşehir Belediyesi, Pozantı ve Yumurtalık’ın ardından Karataş’ı da şenlendirdi. Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı ile Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nın koordinesinde gerçekleştirilen Adana Büyükşehir Belediyesi Yollarda etkinliği Karataş sakinleri ile tatil siteleri ve plajları dolduran vatandaşları eğlendirdi. Karataş ilçe merkezindeki Asu Sitesi, Tuzla ve Bahçe plajlarındaki kutlamalarda Büyükşehir Belediyesi Konservatuvarı sanatçıları, halk oyunları ekibi, şehir bandosu neşeli şarkılar ve danslarla katılımcıları gönüllerince eğlendirdi. Türk ve dünya klasiklerinin de yer aldığı 5 bin kitaplık Gezici Kütüphane, şenlik meydanlarında çocuklar için kapılarını açtı. Gezici Kütüphane’nin raflarından diledikleri eserleri alan çocuklar, kitap okumanın keyfini yaşadı.
Sağlık ve Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’nda görevli doktorlar ve uzman personel de vatandaşları sağlık taramasından geçirdi. Doktorlar, vatandaşları muayene ederken, yardımcı sağlık personeli de kan tahlillerini yapıp, tansiyonlarını ölçtü. Meme kanserinin erken tanısını sağlayan gezici dijital mamografi cihazı, kadınlara ücretsiz sağlık hizmeti verdi.

Güncelleme Tarihi: 25 Temmuz 2017, 14:23

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER