banner6

Karpuzlu serinlik

Adana Büyükşehir Belediyesi zarar eden karpuz üreticisine destek olmak ve yaz sıcağında vatandaşları serinletmek amacıyla 120 ton karpuzu halka ücretsiz dağıttı. Gün boyu karpuz ikramını gören vatandaşlar sıcak havada karpuz yiyerek serinlemeye çalıştı.

Karpuzlu serinlik

Karpuzlu serinlik

BAYRAM BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Büyükşehir Belediyesi zarar eden karpuz üreticisine destek olmak ve yaz sıcağında vatandaşları serinletmek amacıyla 120 ton karpuzu halka ücretsiz dağıttı. Gün boyu karpuz ikramını gören vatandaşlar sıcak havada karpuz yiyerek serinlemeye çalıştı.

Geçtiğimiz Ramazan ayında Adana karpuzunu tanıtmak için ailesiyle birlikte tanıtım filmi çeken Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Hüseyin Sözlü, bu kez de karpuz üreticisine destek olmak amaçlı 120 ton karpuzu kent içerisinde stantlar kurarak Adanalılara ikram etti. Stantlardan bir tanesi Adana Büyükşehir Belediyesi önüne, diğeri ise Gençlik Meydanı’na kuruldu. Buraya getirilen karpuzlar kesilerek tek tek yoldan geçen vatandaşlara ikram edildi. Karpuz stantlarının hafta boyunca kentte dağıtılacağı öğrenildi.

İKRAMLAR YAPILDI

Öte yandan 40 dereceyi aşan hava sıcaklığında dışarı da işlerini takip eden vatandaşlara ikram edilen karpuzlar, vatandaşların susuzluk ihtiyaçlarını giderdi. Gölgelik alanda karpuz yiyen vatandaşların yanı sıra bazı yaşlı vatandaşlar ise karpuzları tüm olarak alıp evlerine götürdü. Belediyenin karpuz ikramını gören vatandaşlar sevinerek belediye görevlilerine teşekkürlerini sundu.

PAHALI KARPUZ YİYİYORUZ

Adanalı vatandaşlar, karpuz üreticilerinin durumunu gazetelerde okuduklarını ancak kendilerinin pahalıya karpuzu satın aldıklarını anlattı. Yenilebilecek en kötü karpuzu 4 TL’nin altına alamadıklarını vurgulayan vatandaşlar, “Karpuz almaya gittiğimizde fiyatların çok yüksek olduğunu görüyoruz. Üreticiden ucuza alınan karpuzlar maalesef ki bize gelene kadar çok pahalıya satılıyor. Bu işin asıl sahipleri zarar ederken satıcılar kazanıyorlar. Bunlara bir çözüm bulunmasını istiyoruz. Vatandaşlar artık ucuz karpuz yemeli” dediler.

SUSUZLUKLARINI GİDERDİLER

Adana Büyükşehir Belediyesi’ne de teşekkürlerini sunan vatandaşlar, “Bu gün gerçekten çok güzel bir olay gerçekleştirmiş belediye. Hem üreticiye destek olmuş, hem de vatandaşlar sıcağın altında geçerken belediye önüne geldiklerinde karpuz yiyerek serinleyip, susuzluklarını giderebiliyor. İsteyen istediği kadar karpuz yiyebiliyor. Belediye’nin bu duyarlılığını kutluyor ve belediye başkanımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz” ifadelerini kullandılar.

ÇOK SAYIDA PERSONEL HİZMET VERDİ

Karpuz yemek için standa gelen vatandaşlara çok sayıda personel hizmet verdi. Vatandaşlara karpuz yetiştirmeye çalışan personeller, sıcak nedeniyle zaman zaman nöbet değişimi yaparak kısa molalar verdi.

 

 

Güncelleme Tarihi: 11 Temmuz 2017, 16:16

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER