banner6

Katar Büyükelçisi, Midyat´ı ziyaret etti

Katar´ın Ankara Büyükelçisi Salim Mubarek Al-Shafi, bir dizi temasta bulunmak üzere geldiği Mardin´de, Midyat ilçesini de ziyaret etti.

Katar Büyükelçisi, Midyat´ı ziyaret etti

 ADNAN AVUKA

MARDİN (İLKHABER)Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin´in özel davetlisi olarak ilçeye gelen Katar´ın Ankara Büyükelçisi Salim Mubarek Al-Shafi, ilk olarak Midyat Belediye Başkanı Veysi Şahin´i makamında ziyaret etti.

Başkan Şahin burada Katar´ın Ankara Büyükelçisi Salim Mubarek Al-Shafi´ye plaket takdim etti. İki ülke insanın ve devlet nezdinde ilişkilerin güçlenmesi açısından önemli bulduğunu, Büyükelçi Al-Shafi´yi Midyat´ta ağırlamaktan mutluluk duyduğunu söyledi.

Büyükelçisi Salim Mubarek Al-Shafi ise, “Midyat tarihi dokusuyla büyüleyici bir kent. Tarihini ve kültürünü korumuş bir ilçe. Burada olmaktan son derece mutlu oldum. Nazik daveti için değerli Belediye Başkanı Veysi Şahin´e konuksever ve Midyat halkına çok teşekkür ederim.” Dedi.

Al-Shafi ve beraberindekiler, daha sonra Işıklar mahallesi ve Ulucami Mahallesi´ndeki restorasyon çalışmalarını inceledi.

Esnafla ve halkı ile bir süre sohbet eden Al-Shafi, Gümüşçüler çarşısı, beyazsu mesire alanı, Estel han, Cevat Paşa cami, kent müzesi, dara antik kent i ziyaret etti.

Al-Shafi, daha sonra Midyat´tan ayrıldı.


 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER