banner6

Kent protokolü bayramlaştı

Adana Valisi Süleyman Elban’ın ev sahipliği yaptığı Kurban Bayramı bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Kent protokolü bayramlaştı

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana Valisi Süleyman Elban’ın ev sahipliği yaptığı Kurban Bayramı bayramlaşma töreni gerçekleşti.

Adana 75. Yıl Sanat Galerisi içerisinde gerçekleşen bayramlaşma töreni Vali Süleyman Elban’ın gelmesiyle başladı. Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar ve diğer protokol üyeleri tarafından kapıda karşılanan Elban, kendisini bekleyen kişilere elini kalbinin üzerine koyarak gönül selamı verdi.

TEDBİRLERE UYULDU

Korona virüs tedbirlerine uyulan bayramlaşma töreninde herkes maskesini takmayı da ihmal etmedi. Törene  Adana Milletvekilleri Ayhan Barut, Müzeyyen Şevkin, 6. Mekanize Piyade Tümen ve Garnizon Komutan Vekili Tuğgeneral Ertuğrul Sağlam, Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Vali Yardımcısı Zafer Öz, askeri ve mülki erkan, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri ile kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

KATILIMCILARA TEŞEKKÜR ETTİ

Programa katılan herkesle tek tek gönül selamı vererek bayramlaşan Vali Elban, bayramların birlik, beraberlik, hoşgörü gibi anlamlı kavramları pekiştiren önemli günler olduğunu belirtti. Tüm katılımcılara yürekten teşekkür ettiğini ifade eden Vali Elban, ülke olarak Kurban Bayramı’nın bu yıl önceki yıllardan çok daha farklı bir ortamda, korona virüs salgınının gölgesinde, idrak edildiğine ve bundan dolayı kontrollü sosyal hayatın gerektirdiği; maske takma, fiziki mesafeyi koruma ve hijyen kurallarına uyma kurallarından asla taviz verilmemesi gerektiğine değinerek tüm İslam âleminin, Türk milletinin ve Adanalı vatandaşların Kurban Bayramı’nı tebrik etti.

4 BİRİM PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

Program, ikramlar ve gerçekleştirilen sohbetin ardından son buldu. Vali Elban’ın bu törenden sonraki durağı ise jandarma, emniyet, itfaiye ve zabıta birimleri oldu. Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, İl Emniyet Müdürü Doğan İnci ile İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Can Altundarak’ın da katıldığı ziyaretlerde; ilk olarak İl Jandarma Komutanlığını ziyaret eden ve buradaki personelin bayramını kutlayan Vali Elban “Ülkemizde güven ve huzurun tesisinde büyük katkısı olan ve bu amaçla canla başla hizmet eden ilimizde ve yurdumuzun dört bir yanında büyük bir özveriyle çalışan Jandarma Teşkilatı mensuplarının ve ailelerinin Kurban Bayramı’nı kutluyorum.” dedi.

EMNİYET PERSONELİ İLE BAYRAMLAŞTI

Ardından Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Daire Başkanlığını ziyaret eden ve burada itfaiye ve zabıta personeliyle bayramlaşan Vali Elban, belediye personeline çalışmalarında başarılar diledi. İl Emniyet Müdürlüğü personeli ile bayramlaşma ziyaretleri kapsamında Polisevi’nde bir araya gelen Vali Elban, “Toplumumuzun huzur ve güven içinde yaşaması ve asayişi sağlamak amacıyla mesai mefhumu gözetmeksizin çalışan Emniyet Teşkilatımızın değerli üyelerine çalışmalarından dolayı teşekkür ediyor, güvenlik güçlerimizin ve ailelerinin bayramını tebrik ediyorum.” dedi.

BAŞARILAR DİLEDİ

Vali Elban; bayramın sağlık, huzur ve güven ortamı içerisinde idrak edilmesi için bayram süresince; güvenlik, sağlık, temizlik, ulaşım, gıda, zabıta ve itfaiye hizmetlerinin aksamaksızın yürütülmesi için çalışmalarını aralıksız sürdüren tüm personele fedakarca çalışmalarından dolayı teşekkür edip çalışmalarında başarılar diledi.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER