banner6

Kızılay Hedef 25 Çalıştayı Başladı

Kızılay Hedef 25 Çalıştayı Başladı

ADANA(İLKHABER)-Türk Kızılayı’nın 2005 yılında projeleştirdiği, gençleri kan vermeye ve Kızılay'a gönüllü olmaya özendiren ‘’Hedef 25 Projesi’’nin 14’üncü Bölge Kan Bağışı Farkındalık Çalıştayı başladı. 

Adana, Osmaniye, Hatay, Mersin, Gaziantep, Kilis, Kahramanmaraş, Şanlıurfa illerinden Kızılay gönüllüsü üniversite öğrencilerinin katılımıyla gerçekleştirilecek olan çalıştay, Kan ve kök hücre bağışıyla detaylı eğitimlerin verileceği ve üniversite öğrencilerinin bilinçlendirilmesini hedefliyor. 

 Çalıştayın açılış konuşmasını yapan Türk Kızılay Genel Merkez Yönetim Kurulu Üyesi ve Adana Şube Başkanı Ramazan Saygılı gençlere şöyle seslendi:

 ’’151 yıllık iyilik hareketi için gönüllü çalışmalarınızı taktir ediyorum. Her birinize duyarlılığınız için teşekkür ediyorum. İyilik hareketimizi güçlendirmek için el birliğiyle çalışıyoruz. Sizlerden de üniversiteleriniz için öğrenci nüfusunun yüzde 10'unu Kızılay ile tanıştırarak gönüllümüz yapmanızı rica ediyorum. Akranlarınızla iletişiminizi geliştirin, Kızılay'ı üniversitedeki tüm öğrencilere tanıtın, anlatın. Bu çalıştaydan aldığınız eğitimler sonucu daha donanımlı, bilgili şekilde çıkacaksınız. Çalıştay kapsamında yeni güzel fikirler ve projeler ortaya koyacaksınız.’’  

3 gün sürecek olan çalıştay kapsamında genç Kızılay gönüllüler afet ve ilk yardım konusunda da eğitimler alacak. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER