banner6

Kocaispir; “Ayrım yapmayacağım”

Kocaispir;  “Ayrım yapmayacağım”

Serhat ŞANLI / Hande MUŞTU / Rukiye UYANIK

ADANA (İLKHABER) - Cumhur İttifakı'ndan Yüreğir Belediye Başkanlığına seçilen AK Partili Fatih Mehmet Kocaispir, "Bugüne kadar Cumhur İttifakı’nın adayıydık, bundan sonra tüm Yüreğir’in başkanı olacağım, ayrım yapmayacağım ve herkese hizmet edeceğim" dedi.

31 Mart Yerel Seçimleri sonrası CHP, Yüreğir’deki geçersiz sayılan oyların yeniden sayılması için itiraz etti. Yapılan sayımın ardından Yüreğir’de bir değişiklik olmadı ve Cumhur ittifakı adayı Fatih Mehmet Kocaispir Yüreğir Belediye Başkanı oldu.

Fatih Mehmet Kocaispir, AK Parti Yüreğir İlçe Başkanlığında düzenlediği basın toplantısında çalışmaları hakkında bilgi verdi.

Seçimlerde AK Parti ile Milliyetçi Hareket Partisi teşkilatlarının birlikte, yoğun bir çalışma gerçekleştirdiğini belirten Kocaispir, “31 Mart Yerel seçimlerde hep birlikte yoğun ve çok sıkı bir bir seçim çalışması gerçekleştirdik. Çalışmalar boyunca gerek teşkilatlar olarak gerek AK Parti ve MHP Cumhur İttifakına gönül verenler olarak çok yoğun bir çalışma yaptık. Yorulduk ama çok şükür ki yorgunluğumuza değdi” dedi.

OYLAR ARTTI

Yapılan itirazlar üzerine oyların yeniden sayıldığını ancak sonucu değiştirmediğine değinen Kocaispir, “İtiraz üzerine açılan sandıklar ve geçersiz oylar tekrar sayıldı. Oylarımız bir miktar daha arttı ve bununla beraber belediye başkanlığını kazandığımız tescillenmiş oldu” ifadesi kullandı.

Geçersiz oyların sayılması ile oyların arttığını belirten Kocaispir, “Türkiye hakikaten bir demokrasi şöleni yaşıyor. Milletimiz demokrasiyi özümsemiş, bizler her türlü sonuca saygı gösteriyoruz. Ak Parti ve MHP, Cumhur İttifakı sandıklara saygı konusunda son derece hassasiyet gösteriyor. Adana’da ve Yüreğir özelinde bu süreç son derece demokratik olgunluk içerisinde, karşılıklı saygı çerçevesinde cereyan etti. Herhangi bir sıkıntıya mahal verilmedi. Sandıklar ilk gün açıldığında, sayıldığında bizim önde olduğumuz tescil edildi. Yüreğir Seçim Kurullarında sandıkların sayılması işlemleri bittikten sonra kurula yapılan oylamada geçersiz oyların yeniden sayılmasına nihayetinde karar verildi. Yaklaşık 10 bin civarında geçersiz oy sayıldığında bu sayım neticesinde AK Partinin yani bizim oyumuz bir miktar daha artmış oldu. Örneğin birinci bölgede CHP 106 ilave oy elde etti ve bizim oyumuz da 167 daha fazla arttı. İkinci bölgedeki oylamada ise oradaki sandıklardaki rakamlarda CHP’nin 91 oyu arttı, Cumhur İttifakının oyu 117 arttı. Zaten bizim önde odluğumuz bir seçimdi, oylarımız bir miktar daha artmış oldu. Nihayetinde seçim sonuçlandı, şu anda seçim tutanaklarını düzenleme prosedürü yerine geliyor, bu prosedür tamamlandıktan sonra mazbata süreci başlayacak” şeklinde konuştu.

Tüm Yüreğir’in başkanı olacağını ve herkese hizmet edeceğine vurgu yapan Kocaispir konuşmasına şöyle devam etti;

“Mazbata sürecini hep beraber takip ederiz. Mazbata törenimizi müteakiben Yüreğir Belediyemiz de devir teslim töreni yapacağız ve ardından yeni bir hizmet ortamını başlatacağız.

“TÜM YÜREĞİR’İN BELEDİYE BAŞKANI OLACAĞIZ”

Son derece demokratik ve olgun bir seçim süreci yaşadık bunun sonucunda Cumhur İttifakı’nın adayı olarak Yüreğir’de belediye başkanlığını kazandık. Bugüne kadar Cumhur İttifakı’nın adayıydık, ama artık tüm Yüreğir’in belediye başkanı olacağız. Bunu zaten seçim çalışmalarımız boyunca ifade etmiştik.

Bize oy versin ya da vermesin herkesin belediye başkanı olacağız ve herkese hizmet edeceğiz. Adalet ve hakkaniyet çizgisinden ayrılmadan, belediyenin çok ağır bir yük ve vebal olduğunu bilerekten ateşten bir gömlek olduğu ve sorumluluğunun çok büyük olduğunu hem benim kendi inançlarım ve iç dünyam açısında büyük bir imtihan olduğunu hem de bir kamu hizmeti bakımından çok zor bir görev olduğunun bilinciyle ama bir o kadar cesaret kararlık ve heyecanla bu süreci yürüteceğiz.

Sadece AKP ve MHP seçmeninden oluşan Cumhur İttifaklarının değil, her partiye oy vermiş bize oy versin ya da vermesin herkesin belediye başkanı olacağız. Herkese hakkaniyetli eşitlikle muamele  edeceğiz.

Seçim çalışmalarımız boyunca hep söyledik bu belediye inşallah bunda sonra herkesin birinci sınıf yurttaş ve vatandaş olarak hissettiği hizmet aldığı bir kamu mekanizması olarak çalışacak. Allah’ın izni ile bu böyle olacak. Bu karalılık var ve bunu göreceksiniz.

Bundan sonraki süreçte de şeffaf ve herkesin ön görebildiği bir belediyecilik anlayışının önemli kararlar alırken halkın doğrudan demokrasinin mekanizmaları işletilerek, halkın taleplerinin önceliklerinin benimsendiği bir yönetim anlayışı ve yeniliklere açık bir yönetim anlayışı ortaya koyacağız.

Yetimin hakkının korunduğu bir yönetim anlayışını ortaya koyacağız. Vatandaşın memnuniyetini esas alan insan odaklı, insan merkezli yönetim anlayışı ortaya koyacağız ve inşallah halkın içinde onların gönüllerine dokunan onlarla beraber yönetim anlayışını ortaya koyacağız. Yolumuz açık olsun”

Toplantıya AK Parti Adana milletvekilleri Abdullah Doğru, Tamer Dağlı, Ahmet Zenbilci ve AK Parti Yüreğir İlçe Başkanı Yaşar Turan katıldı.

Güncelleme Tarihi: 04 Nisan 2019, 14:17

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER