Kopan kollarına kavuştular

Adana’da geçirdikleri iş kazası sonucu kolları kopan iki kişi ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Kopan kollarına kavuştular


Serhat ŞANLI

ADANA (İLKHABER) – Adana’da geçirdikleri iş kazası sonucu kolları kopan iki kişi ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Adana’da yaşayan Adem B. kışlık odun keserken kolunu hızar makinasına kaptırdı. Kolu el bileğine yakın yerden kopan 60 yaşındaki Adem B. acilen Adana Ortadoğu Hastanesi’ne kaldırıldı. Hastanede hemen ameliyata alınan hastanın kolu, ortopedi hekimleri Op.Dr. Bülent Özdemir ve  Op.Dr. Faruk Salıoğlu tarafından yapılan başarılı ameliyatla yerine dikildi.

Operasyon hakkında bilgi veren hekimler “60 yaşında olan hastamız Adem B. iş kazası sonucu kolunu hızar makinasına kaptırmış. Acilen Ortadoğu Hastanesi’ne getirilen ve kolu bileğine yakın şekilde kopan hastayı acilen ameliyata aldık. Başarılı bir operasyon ile mikrocerrahi uygulayarak kopan kolu yerine diktik.” dedi.

Diğer bir vaka da Kayseri’de yaşandı. Kayseri’de yaşayan 26 yaşındaki Suriyeli Iyad El Sahuri is kazası sonucu sol ön kolu el bileğe yakın şekilde koptu. Uçak ambulansla Kayseri’den Adana Ortadoğu Hastanesi’ne getirilen Iyad El Sahuri, yapılan ameliyat sonrası kopan kolu yerine dikildi.

Mikrocerrahi hakkında bilgi veren hekimler, “Mikrocerrahi teknikte ameliyat mikroskobu ameliyat sahasını büyütmekte, çok ince damar sinir gibi dokuların detaylı görünümü elde edilmektedir. Bu konuda uzun bir eğitim süreci geçirmiş tecrübeli cerrahlar çok ince, çıplak gözle zor fark edilebilen dikiş malzemeleri ile mikro cerrahi ameliyatlarını yapmaktadırlar. Bu hastamızda da kazaya uğramış olan kolun fonksiyonu açısından bakıldığında, hasar gören sinirlerin mikro cerrahi metotlar ile tamiri Ortadogu Hastanesi’nde sağlanarak çok daha iyi sonuçların elde edilmesine imkân verilmiştir. Kayseri’den getirilen 26 yaşındaki Suriyeli Iyad El Sahuri’ye de 60 yaşında olan hastamız Adem B.’nin gibi yine mikrocerrahi teknikle kopan kolunu yerine diktik. Her iki hastamızın da sağlık durumları gayet iyi’’ Şeklinde konuştu.

 

Güncelleme Tarihi: 04 Ocak 2018, 15:11

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2