banner6

Korkmayacağız

Adana ESOB Başkanı Sözütek, Adana’da devam eden “milli İradeye Saygı” mitinginde konuştu

Korkmayacağız

İbrahim BAYSAL

ADANA (İLKHABER) - Adana ESOB ve Minibüsçüler Esnaf Odası Başkanı Nihat Sözütek, Gazi TBMM'nin Başkanı İsmail Kahraman'ın daveti üzerine gittikleri Ankara dönüşü, ayağının tozuyla Adana'da devam eden "Milli İradeye Saygı Mitingi"nde konuştu.

 

Birlik Başkanı Nihat Sözütek, Gazi Meclise yapılan bombalı saldırıda ortaya çıkan manzarayı, Adana'daki mitinge gelen vatandaşlara da anlatırken, duygulu anlar yaşadı. Sözütek, ""Sizlere esnaf ve sanatkarlarımızın selamlarını getirdim. İki gündür Ankara'daydım. Esnaf ve sanatkarlar olarak size Ankara'dan da selam getirdim. Ankara çok güzel bugünlerde. Her taraf Türk bayraklarıyla, Atatürk ve Cumhurbaşkanımızın da posterleriyle donatılmış vaziyette. Ama orada bir kara leke var. O kara leke nerede biliyor musunuz? Gazi Mecliste. O vicdansızlar, inançsızlar, orayı bile bombalamışlar. İnanın düşman bile yapmaz bunu. Bunlarda ne Allah inancı var ne din inancı var, ne de insan korkusu var. Onların dini imanı para olmuş. Hepsi rant peşinde. Bunlar FETÖ'cu, hırsız"diyerek alkışlandı.

 

Terörü örgütü FETÖ, PDY'nın gücünü "Dünyanın iblisi" olarak gösterdiği ABD'den aldığını da belirten Başkan Sözütek, "Şimdi Meclis Başkanımız İsmail Kahraman Bey diyor ki, halkımız, yurttaşlarımız, vatandaşlarımız korkmasın biz buradayız. Kiminle Cumhurbaşkanımız, Başbakanımız, Milletvekillerimizle, Gazi Meclisimizle.  Şimdi, her şeyden önemlisi sizlersiniz, halk, vatandaş, yurttaş. Bu memleketi siz kurdunuz, siz koruyacak, kollayacaksınız, devam ettireceksiniz. Arkamızdan çocuklarımız, torunlarımız geliyor, umudumuz onlar. Onları bizi kurtaracak"diye konuştu.

 

Sözütek, 15 Temmuz'da yaşayan darbe girişinde, göğüslerini kurşunlara siper ederek hayatların kaybeden şehitlerimize bir kez daha Allah'tan rahmet, gazilerimize acil şifalar dilerken, FETÖ'cü, PDY'sının internete taşıdığı tweetlerde, 14 Ağustos'tan bahsetmesinden de asla korkmadıklarını ifade ederek, "Hiç korkmayın, sizler varken bu alanlarda, meydanlarda, kimse cesaret edip de demokrasiyi durduramaz. Türkiye'nin her yerİ bir, kimseyi ötelemeyeceğiz, herkesi seveceğiz. Her şeyin başı sevgidir. Birbirimizi sevmeseydik, bugün bu hainler işbaşındaydı. İnanmış, Allah'ını seven,  ölüm listesi yapar mı? Biz, darbelere şiddetle karşıyız.  Korkmayacağız, yılmayacağız, yılgınlığa düşmeyeceğiz. Adan bugün olduğu gibi 7 Ağustos Pazar günü yapılacak finalde de hep beraber ayakta olacak. Ben Adana ESOB Başkanı olarak Adana'ya Türkiye'ye güveniyorum. Başta sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan, Başbakanımız Binali Yıldırım, Meclis Başkanımız İsmail Kahraman olmak üzere herkese güveniyorum. Ama en fazla da bu millete, halka, yurttaşa güveniyorum. Sizler var oldukça bu Türkiye ilelebet yaşayacaktır.  Hiç kimse bu oyunlarla ülkemize bölemeyecek, silemeyecektir. Osmanlı'yı da,  dini, kitabı, Allah'ın adını kullanarak böldüler. Sıra Türkiye'ye geldi, ama yapamıyorlar. Sizlere sevgilerimi sunuyorum,  vatan sevgisiyle bu sıcakta buradasınız. Dünyaya ders verdiniz. Pazar günü de inşallah burada buluşacağız. Allah'a emanet olunuz"diyerek sahneden alkışlarla indi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2016, 13:44

ilkhaber


İletişim Hesapları
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER