Korku saçıyorlar

danalı vatandaşlar gruplar halinde gezen köpekler nedeniyle sabah işe giderken korku dolu anlar yaşıyor.

Korku saçıyorlar

Bayram BULUT

Özel Haber

ADANA (İLKHABER)-Adanalı vatandaşlar gruplar halinde gezen köpekler nedeniyle sabah işe giderken korku dolu anlar yaşıyor.

Adana’da başıboş köpeklerin sayısı gün geçtikçe artıyor. Ara sokaklarda yollarda hayatın birçok alanında karşılaşılan köpekler özellikle birçok nokta toplu halde dolaşıyor. Vatandaşları tedirgin eden bu köpeklerin zaman zaman otomobillere ve insanlara saldırdıkları şikayeti artıkça artıyor.

60 YAŞINDAKİ ADAMI PARÇALADILAR

İddiaya göre, 60 yaşındaki Hatip Sayılgan öğleden sonra Yalmanlı Mahallesi'ndeki portakal bahçesini yağmurdan sonra kontrole gitti. Aradan 4 saat geçmesine rağmen Sayılgan’dan haber alınamayan yakınları Sayılgan’a telefonla da ulaşamayınca akşam üzeri traktör ile portakal bahçesine gitti. Sayılgan’ın yeğeni Mehmet Ali Baysal, portakal bahçesine geldiğinde dayısını bulamadı. Daha sonra köpek seslerinin geldiği yöne doğru gidince 3 köpeğin dayısının üzerinde olduğunu iki köpeğin ise başında beklediğini gördü. Baysal seslenince köpekler Baysal’a da saldırdı. Bunun üzerine Baysal tüfekle köpeklere ateş etti. Dayısının köpekler tarafından parçalanarak öldürüldüğünü gören Baysal polise haber verdi. 

HABER TEDİRGİN ETTİ

8 Ocak tarihinde Adana’nın Seyhan İlçesi’nde 60 yaşında ki bir adamın köpekler tarafından parçalandığı haberi ile iyici tedirgin olan vatandaşlar bu köpeklerin toplanarak hayvan barınağına götürülmesini istiyor.

YENİDOĞAN GRUPLAR HALİNDE GEZEN KÖPEK SÜRÜLERİ

Köpeklerin yoğun olduğu ve gruplar halinde gezdiği yerlerden bir tanesi de Yüreğir İlçesi’nde bulunan Yenidoğan Mahallesi içerisinde buluna Demirciler Sitesi içerisi. Yenidoğan Mahallesi 2108 Sokak ve civarında çok sayıda köpek bulunuyor. Gruplar halinde dolaşan köpekler zaman zaman site içerisinde işyerleri bulunan insanlara saldırıyor. İşçiler işyerlerine gidip gelirken korkarak yoldan yürümek zorunda kalıyor. Birçok işçinin site içerisine çalışan dolmuşçulara sabah saatlerinde kendilerini tam iş yerlerinin önünde indirmelerini rica ediyor.

İŞÇİLER YAŞADIKLARINI ANLATTI

İşçiler, yaşadıkları korkulu anları şöyle anlatıyor;

“Görüyorsunuz çok sayıda başı boş köpek bulunuyor burada. Sabah erken saatlerde işe gelmek zorundayız. Ancak birçok zaman bize saldıran köpekler nedeniyle artık büyük korku yaşıyoruz. Elimize korkudan taş alıp yürümek zorunda kalıyoruz.  Dolmuşçulara çoğu zaman güzergahları olmamasına rağmen bizleri işyerlerimizin bulunduğu yere kadar getirmelerini rica ediyoruz.

YETER ARTIK

Sadece sabahları bunu yapamıyoruz. Akşam saatlerinde de maalesef durum aynı. Yani ne yapacağımızı şaşırmış durumdayız. Birçok defa belediyeyi arkadaşlarımız aradı ama bir sonuç çıkmadı. İlla bu köpeklerin birilerini parçalaması mı gerekiyor. Yani artık yeter bu korkuyu yaşamak istemiyoruz. Bunun sadece bizim sorunumuz olduğunu sanıyorduk ama internette birçok yerde benzer sorunların yaşandığını gördük. Umarız bu sorun bir an evvel çözülür”

BİRÇOK NOKTADA DURUM AYNI

Yenidoğan Mahallesi’nde durum böyle iken, Beyazevler Çamlığı Civarı, Mustafa Kemal Paşa Bulvarı ASKİ Kavşağı ve benzeri birçok noktada gruplar halinde gezen köpekler bazı vatandaşları tedirgin ediyor.

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2