Koruyucu maskelerin tanesi 5 TL’ye satılıyor

50’lilik kutusu 20-25 liraya satılan maskelerin 250 TL’nin üzerinde fahiş fiyata satılmasından şikâyetçi olan vatandaşlar, yetkililerin bir an önce fırsatçıların üzerine gitmesini istediler.

Koruyucu maskelerin tanesi 5 TL’ye satılıyor

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER) - Yeni tip Korona virüsünden korunmak amaçlı kullanılan maske,  eldiven ve dezenfektan ürünleri fahiş fiyata satılmaya devam ediyor. Virüsten önce kutu ile satılan koruyucu maskeler artık tane ile satılıyor. Maskenin tanesi ise 5 TL.

Yeni tip Korona virüsü ülkemizi tehdit etmeye devam ediyor. Virüsle mücadele kapsamında yetkililer evde kalın çağrısı yaparak virüsün yayılmasını önlemeye çalışıyor. Ancak dışarı çıkma zorunluluğu olan vatandaşların büyük bir bölümünün maskesiz ve eldivensiz dolaştıkları görülüyor. Koruyucu maske ve eldiven kullananların sayısının azlığı dikkatlerden kaçmazken, bu durumun nedeninin fahiş fiyatlarla satılar ürünler belirtiliyor.

TANE İLE SATIŞ BAŞLADI

50’lik kutu fiyatı 250  liranın üzerine çıkan koruyucu maskeler, birçok yerde artık tane ile satılmaya başlandığı görüldü. Kutusu açılmış ve taneyle satılan maskelerin fiyatları medikal marketlerde ve eczaneler 5 liraya kadar çıktı. Durumdan şikayetçi olan vatandaşlar tepkilerini sosyal medyadan dile getirerek, “Parası olmayan insanlar, virüsten korunamayacak mı?” şeklinde yorum yaptı. Vatandaşlar, her eve en az bir kutu koruyucu maske ve bir kutu eldiven dağıtılması gerektiğini dile getirdi.

ÜCRETSİZ MASKE DAĞITILSIN

Aksi takdirde insanların evlerinden çıkmak zorunda kaldıklarında hiçbir koruyucu malzemesi olmadan dışarı çıkacağına dikkat çeken vatandaşlar, “Yetkililer durumun vahim olduğunu söylüyorlar. Vaka sayısı artıyor. Hayatını kaybedenler var. Madem böle bir durum var, ya fırsatçılara artık gerçek anlamda bir dur desinler, yada bu malzemeleri vatandaşlara ücretsiz dağıtsınlar. Bir tek maske 5 lira olur mu? Ama maalesef oluyor. 50’lilik kutusu 20-25 liraya satılan maske şimdi 250 TL’ye satılıyor. Yetkililer buna bir çözüm getirilmeli” dediler.

MASKE VE ELDİVEN KULLANAN SAYISI ÇOK AZ

Öte yandan, maske ve eldiven bulup kullanan birçok vatandaş, ise kullandıkları maskeleri gelişi güzel sokaklara atarak tehlikenin boyutunu arttırıyor. Yaşanan duruma tepki yağsa da insanlar bu davranışlarından vaz geçmemeye devam ediyor.

ÖRNEK MAHALLE MUHTARI

Korona virüsle mücadele konusunda adından sıkça bahsettiren Güzelyalı Mahallesi Muhtarı Göktürk Güngör, son alarak muhtarlık binası önüne bir tanker dezenfektan getirdi. Getirdiği bu dezenfektanı vatandaşlara ücretsiz dağıtan mahalle muhtarı vatandaşlardan tam not aldı. Vatandaşlar yapılan hizmetlerden memnuniyetini dile getirirken, Güzelyalı mahalle muhtarına teşekkürler ücretsiz dezenfektan dağıtımı için. Her muhtar duyarlı olsa keşke. Teşekkürler Göktürk Güngör.” ifadelerin kullandılar

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner2