banner6

Kulin; Kitaplar düşündürür, olgunlaştırır 

Çukurova GİAD’lı kadınlar Ayşe Kulin’le buluştu 

Kulin; Kitaplar düşündürür, olgunlaştırır 

ADANA(İLKHABER)-“Her yerde kan var” adlı son kitabını okurlarıyla buluşturan yazar Ayşe Kulin, Çukurova Genç İşadamları Derneği (Çukurova GİAD) Kadın Platformu’nun organizasyonunda Adanalı kadınlarla bir araya geldi. 

Çukurova GİAD’ın misafiri olan yazar Ayşe Kulin, yazarlığa başlama süreci, kitapları, ülke gündemi dahil birçok konuda yöneltilen soruları cevaplandırdı, kitaplarını imzaladı. Küçük yaşta yazmaya başlamasına karşılık, doğru yayıncıyla geç yaşta buluştuğunu ifade eden Ayşe Kulin, katılımcılara kitapların dünyasına yolculuk yaptırdı. Her kitabın okurun hayatına dokunuşlar yaptığını vurgulaya Kulin, “Her yazar size bilmediğiniz bir dünya getiriyor. Hiç düşünmediğiniz pencere, farklı kapılar aralıyor. Bilmediğiniz, bilip aşamadığınız hayatları görüyorsunuz, bir anda öğrenmeye başlıyorsunuz, empati geliştiriyorsunuz. Dolayısıyla kitap okuyanı geliştiriyor, olgunlaştırıyor. Kitaplar okuyucuya bir şey söylüyor ve yüreklere dokunuyor” dedi. Ülkemizin ekonomik sorunlar, bölgesinde yaşanan olayların da etkisiyle sıkıntılı süreçten geçtiğine değinen Kulin, Türkiye’de yaşayan herkesin Cumhuriyetin kıymetini çok iyi bilmesi, kazanımlara sahip çıkması gerektiğini vurgulayarak, “Kurtuluş Savaşı’ndan zaferle çıkan Türkiye’de, o dönem tüm ülke her türlü hastalıkla, sefaletle, yoksullukla kırılıyordu. Anadolu’da hasta olmayan insan neredeyse kalmamış, topraklarımız ekilemiyor, halkın yüzde 90’ı cahil, harf bile bilmiyordu. Sıfırdan yaratılan bir ülkedir bizim Türkiye Cumhuriyetimiz. Geldiğimiz noktada ise, ülkemizin ilelebet ayakta kalması için okumalı, çok çalışmalı, üretim yapmalı, cumhuriyetimizin kuruluş ilkeleri doğrultusunda fabrika ayarlarımıza geri dönmeliyiz” diye konuştu. 

Çukurova GİAD Kadın Platformu Başkanı Zehra Sakarya da, Kulin’e ve katılımcılara platformun çalışmaları hakkında bilgi verdi. Sakarya, dernek üyesi hanımlar ve erkek üyelerin eşlerinden oluşan platformun Çukurova GİAD’ın sosyal faaliyetlerini, sosyal yardım programlarını destekleyen oluşum olduğuna değindi. Sakarya, güzel söyleşi için Ayşe Kulin’e teşekkür ederek, Adana İş hediye takdim etti. 

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner42