banner6

Kurbanlık kilogram fiyatları belirlendi

Kurbanlık kilogram fiyatları belirlendi

Bayram BULUT

ADANA (İLKHABER)-Adana’da kurbanlık koyun, keçi, tekenin kilogram fiyatının belirlenmesi için toplantı yapıldı.

Adana Kasaplar Odası’nda gerçekleşen toplantıya Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, D.K.K Başkanı Murat Şen, Adana Büyükşehir Belediyesi Zabıtası, Seyhan Zabıtası, Yüreğir Zabıtası, Çukurova Zabıtası ve Meslek üyeleri adına Zafer Oğuz katıldı. Toplantıda ilk olarak 26 liradan fiyat açıldı. Herkesin bir fiyat ortaya sürdüğü toplantıda ortak karar alındı. Alınan karar doğrultusunda Kurbanlık satış kilogram fiyatları koyun, keçi ve tekede 24, dana ve düvede ise 20 lira olarak belirlendi. Alınan kararla kurbanlık kesimlerinde ise büyükbaş hayvanlarda 300 liraya, küçükbaş hayvanlarda 50 liraya yapılacak.

 Kurbanlık fiyatlarının bu yükseliş ile 2 lira artmış oldu. Konuyla ilgili açıklama yapan Adana Kasaplar Odası Başkanı Saruhan Yağmur, toplantıda Adanalıların bütçelerini düşünerek ortak karar aldıklarını belirtti. Kurbanlık satış kilogram fiyatlarının koyun, keçi ve tekede 24, dana ve düvede ise 20 lira olarak belirlendiklerini dile getiren Yağmur,  alınan  Kurbanlık kesimlerinde ise büyükbaş hayvanlarda 300 liraya, küçükbaş hayvanlarda 50 liraya yapılacağını dile getiren yağmur vatandaşları da uyardı.  

 Kimliksiz hayvan satanlara dikkat edilmesini isteyen Yağmur, “Kimliksiz bir şekilde kurbanlık kesimi yaptığını tespit ettiğimiz kişilere yaptırım uygulayacağız. Ayrıca kasap olmadığı halde kıyma çekenlerin de makinelerine Adana Valiliği ve İl Emniyet Müdürlüğünce el koyulması için talepte bulunduk. Çünkü acemi kasaplar kendilerini yaralayıp Adana’nın imajını zedeliyorlar” diye konuştu.

                                         

İLKHABER GAZETESİ

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER